Tegnap este Tim Cook meglehetősen rövid felvezetés után bemutatta az iPhone 6-ot és az iPhone 6 Plust, a 4,7 és az 5,5 hüvelykes phabletet. A pletykák minden tekintetben, kivétel nélkül igaznak bizonyultak. A fekete, fehér és arany színekben érkező készülékek sima LCD kijelzőt kaptak, Ion-megerősített üveggel, és Retina HD felbontással. Ez a 4,7-es modellnél 1334 x 750-et, az 5,5 hüvelykesnél 1920 x 1080-as felbontást jelent. Az iPhone 6 Plus 185 százalékkal több képpontot jelenít meg, mint az iPhone 5S. A készülékek 6,8 és 7,1 milliméter vastagok, a nagyobbik modell fektetett módban is használható, akárcsak egy iPad. Itt a billentyűzet is kap plusz gombokat.
Az egykezes használatot segíti, hogy ha kétszer megnyomjuk a Home gombot, akkor lecsúszik a képernyő tartalma a panel alsó felére, így egy kézzel is elérjük a felső gombokat. Furcsa elképzelés. Az új készülékek felskálázzák a jelenlegi appokat, így minden program gond nélkül működik majd rajtuk. Az A8-as CPU 20 százalékkal gyorsabb az elődjénél, grafikában pedig 50 százalékkal jobb. A fenntartható teljesítmény mód keretében teljes terhelés mellett sem melegszik. Az üzemidő mindkét készülék esetében javult, a 6 Plus azonban jelentősen kedvezőbb értékeket biztosít. A beszélgetési idő 3G-n a tavalyi modellhez képest például 10 óráról 14-re, illetve 24-re nőtt. A zenehallgatás 40-ről 50-re, valamint 80-ra.
Az M8-as társprocesszor és a beépített barométer a fitneszes appokat szolgálja, és azt is megmondja, hogy épp biciklizünk vagy futunk, és milyen magasan. Gyorsult az LTE, amely már 20 sávot támogat, és 802.11ac-s lett a Wi-Fi. A kamera 8 megapixeles, true-tone vakuval, a kisebbik modellnél digitális, a nagyobbnál optikai képstabilizálással. A fázisérzékelős autofókusz kétszer gyorsabb az eddiginél, javult a zajszűrés, a mosoly-, pislogás- és arcfelismerés, és 43 megapixeles lehet egy panorámafotó. Szintén újdonság a 240 fps-sel készülő lassított felvétel, ami nagy elismerést váltott ki a közönségből. Folyamatos autófókusz és képstabilizálás videózás közben is van. Az iPhone 6 és az iPhone 6 Plus árai Amerikában, két év hűséggel: 199, 299, 399, illetve 299, 399 és 499 dollár (16/64/128 gigabájtos modell). A készülékek szeptember 19-től érhetőek el, nyolc országban. Hazánkba később jönnek, egyelőre csak annyit tudni, hogy hamarosan. Az iOS 8 szeptember 17-én jelenik meg, a legrégebbi támogatott eszköz az iPhone 4S és az iPad 2 lesz.
Apple Pay
Az Apple lecserélné a pénztárcánkat és a bankkártyánkat is, az Apple Pay szolgáltatással. A mobil fizetési rendszert minden új Apple készülék támogatja, NFC-vel működik, és az iTuneshoz rögzített bankkártya mellett újakkal is használható. A fizetési adatokat titkosítva tárolja, tokeneket használ egyszeri kódokkal, a telefon kártyaadatokat nem tárol. Minden információt kizárólag mi, a kereskedő és a bank láthat, az Apple nem. A készülék elhagyása esetén a Find My iPhone-ban a kifizetések felfüggeszthetőek, a bankkártyát nem kell lemondani. Amerikában mindhárom kártyakibocsátó, a hat legnagyobb bank és 22 000 kereskedő támogatja az online is működő, PayPalt megszégyenítő rendszert, ami sajnos a világ többi részére csak később juthat el. Egyébként a Starbucks és a McDonalds is támogatja.
Apple Watch
Az Apple okosórája a Watch nevet kapta, és tényleg szögletes lett. A szélei le vannak kerekítve, a kijelzőjét zafírüveg védi, és három kiadásban létezik. A sima modell mellett Sport és Edition is van, ezeknél az acél házat alumínium, illetve 18-karátos arany váltja. Ezüst és fekete, ezüst és szürke, arany és rózsaszín színekben lesz elérhető, mindegyik sorozat kétféle méretben, hatféle szíjjal kombinálható.
A hatalmas tapsot kiérdemelt óra felhasználói felületét teljesen áttervezték, nem az iOS-t zsugorították le. Az érintőképernyő mellett az eszköz egy tekerőgombbal, a koronával vezérelhető. Ezzel tudunk zoomolni és scrollozni, a kétujjas megoldást sokáig kritizálta Tim Cook. A kijelző a csuklónk felemelésekor kapcsol be, és érzékeli az érintés erősségét is, tehát ha nyomva tartjuk, azt egyfajta jobb gombos parancsnak veszi. Az iPhone GPS-ét használja, méri a pulzusunkat, vezeték nélkül, mágneses elven tölthető. Az órafelületek száma gyakorlatilag végtelen, és tetszés szerint tudjuk őket variálni, alakítani. Vannak widgetszerű appok, fotógaléria, a készülék vibrációval figyelmeztet a jelzésekre. Igaz, hogy csak angolul, de a Watch megérti a szöveges üzenetek tartalmát, és előre felajánlott válaszokat is kínál.
Választ írni nem tudunk, billentyűzet nincs - van viszont diktálás, hangüzenet és animált, alakítható emotikonok. Támogatja a Sirit, van Térképek app, ami jobb és bal oldalt vibrálva is tud jelezi, merre tovább. Az óra alsó gombja egy kommunikációs alkalmazást indít, amiben kiválasztva a másik órás felhasználót, rajzokat és a pulzusunkat is elküldhetjük, utóbbi esetében úgy vibrál az óra, amilyen a pulzus. Lesznek külsős appok, lehet az óráról tweetelni, hotelszobát nyitni, a Payjel fizetni. Van már hozzá Pinterest és BMW app is, ami mutatja az elektromos autó töltöttségi szintjét. A termosztát is vezérelhető vele. Van még walkie-talkie funkció az Apple Watch-ban, ami az iPhone 6, 6 Plus, 5S, 5C és 5 készülékeket támogatja. Az alapmodell ára 350 dollár, a megjelenés jövő év elején esedékes. Az üzemideje ismeretlen.
U2
A U2 az esemény végén lépett fel, és a rajongók legnagyobb örömére minden iTunes-felhasználó számára ingyenessé tette a legújabb albumát. Az album október 13-ig exkluzív az Apple-nél.