Július sem telhetett el anélkül, hogy egy új Google alkalmazással legyünk gazdagabbak. Az Analytics a mai világban megkerülhetetlen, ha az ember egy sikeres weboldalt akar üzemeltetni, és bár eddig is kényelmesen rá lehetett pillantani a statisztikákra okostelefonról, egy dedikált app mindig jobb. Nyelvtanuláshoz, időmenedzseléshez és sok egyéb máshoz is segítséget nyújtanak eheti ajánlónk appjei.
Hours Time Tracking - iPhone, iPod touch - 4,49 €
Aki sokat dolgozik, esetleg órabérben fizetik, annak fontos, hogy megfelelően ossza be idejét, és figyelemmel kísérje, hogy melyik munkára, projektre mennyi időt szánt. Erre való az Hours, melyben egyszerre több projektet is beállíthatunk, és figyelhetjük, hogy hány órát szántunk az egyes projektekre, tanulásra, edzésre, épp amit elterveztünk. Könnyedén válthatunk köztük, beállíthatjuk, mikor tartottunk szünetet, az elkészült jelentéseket pedig PDF-ben vagy CSV-ben exportálhatjuk. Nagyon hasznos app, és most a megjelenés örömére féláron kapható, szerezzétek be gyorsan. Egyébként kimondottan cégek, csapatok számára is készül egy külön app Hours for Teams néven, a bétára a honlapon lehet feliratkozni.
Google Analytics - iPhone, iPod touch - ingyenes
Az app épp azt nyújtja, amit várunk tőle: a Google mobilra optimalizálta az Analyticset. Sajnos nem táblagépekre, csak okostelefonokra (meg persze iPod touch-ra), de mindig így kezdődik, idővel majd jön az iPades kliens is. Az alkalmazás nincs túlbonyolítva, statisztikákat és grafikonokat láthatunk arról, hogy weboldalainkra hány látogató érkezik, hány kattintás volt, satöbbi, satöbbi. Aki már Analytics felhasználó, tudja, mire számíthat.
Tagstr - iPhone, iPod touch - ingyenes
Érdekes ötleten alapszik a Tagstr, de valószínűleg nem lesz belőle hatalmas siker. Az új közösségi hálózaton képeket, videókat, hangokat oszthatunk meg, viszont nem jelölhetünk be senkit barátként. A hangsúly a cimkék használatán van, a fejlesztők azt szeretnék, ha mindenki a cimkék szerint kategóriákba rendezett tartalakat böngészné. A feltöltéseket továbboszthatjuk Twitteren, Facebookon, Flickr-en, YouTube-on vagy SoundCloudon, amivel az egész dolog elveszti az értelmét. Próbálgatni azért szabad, és ajánlónkba is azért került be, mert érdekes, de mi még nem látjuk, hogy mitől forradalmi.
Wiper Messenger - iPhone, iPod touch - ingyenes
Aki a folyamatosan bővülő választékból még mindig nem találta meg a számára legjobb „lenyomozhatatlan” chatelést kínáló alkalmazást, annak itt egy új versenyző. A Wiperrel bárkit ingyen hívhatunk, bárkinek ingyen küldhetünk üzenetet, majd egy gombnyomásal törölhetjük a küldeményeket mind a saját, mind a beszélgetőtársaink eszközeiről. Ha már úgyis programoztak, a fejlesztők még lehetővé tették, hogy a felhasználók videoklipeket küldjenek egymásnak, és zenéket hallgassanak az alkalmazáson belül. Miért ne?
Lingua.ly - iPhone, iPod touch - ingyenes
A Duolingo nagyon sok felhasználót csábított el, mert egy új módszert mutatott arra, hogyan tanulhatunk könnyedén új nyelveket. A Lingua.ly megoldása is egyedi: cikkeket olvasva tanulhatunk meg mindent, amire többek között a francia, angol, spanyol, orosz, arab és héber nyelvek hétköznapi használata közben szükségünk lehet. Játékokkal, kártyákkal ismerhetjük meg az addig ismeretlen szavakat, és ha már nagyjából tisztában vagyunk az alapokkal, az app érdeklődési körünknek megfelelő cikkeket ajánl elolvasásra. Egyelőre sajnos van egy nagy hátránya: vagy a tanulni kívánt, vagy a már ismert nyelvnél az angolt kell kiválasztanunk, így inkább második nyelv tanulására hasznos.