Vannak, akik olyan kínosan ügyelnek a telefonjuk épségére, hogy nem csak állandóan tokban tartják, de rendszeresen újnak tűnő állapotúra tisztogatják meg. Más inkább fogyó eszközként tekint az effajta készülékekre, és nem bánja, ha itt-ott felüti a fejét egy karcolás vagy festékhiba a burkolaton. Általában, ha a zsebünkben, kulcsok mellett hordjuk, hamarabb kapunk ezekből néhányat. Sajnos baleset mindig érheti ezeket a készülékeket, akkor is, ha vigyázunk rájuk. Ha pedig véletlenül leejtjük őket, annak akár rossz vége is lehet.
Az iPhone 4 és az iPhone 4S esetében például különösen látványos egy-egy komolyabb zuhanás vagy ütődés végeredménye. Mivel az előlap mellett a hátlap is üveggel van burkolva, ezért akár teljesen össze is törhet. Ha nincsen lehetőségünk másik telefont venni, akkor bizony a meglévőt kell valahogyan helyrepofozni.
Ilyenkor a legegyszerűbb egy online piactéren körbenézni, például az Amazonon. Innen viszonylag olcsón rendelhetünk különféle csomagokat, amelyek kifejezetten a törött kijelző vagy hátlap cseréjére lettek összeállítva. Ezek a kitek nem drágák, 25 dollár és néhány óra ellenében pedig olyan telefont varázsolhatunk magunknak, mint amilyen a dobozból kivéve, az első napon volt.
Természetesen meg kell jegyezni, hogy az effajta cserék garanciavesztéssel járnak, bár egy törött kijelző után ez már mindegy is. Ha esetleg nem jó illusztrációkat kaptunk a megvásárolt kithez, akkor sem kell aggódni: a YouTube tele van olyan videókkal, amelyek a különböző iPhone-ok szétszedésére és összerakására koncentrálnak.
Spidermanesnek kinéző iPhone-ra úgy is szert tehetünk, ha véletlenül elejtjük a járdán. Ekkor általában egyben marad a hátlap, így a használhatóság nincsen korlátozva, csak a telefon külseje nincs túl jó állapotban. Mit tegyünk, ha nem tudunk egy fent említett csomagot beszerezni vagy esetleg inkább megtartanánk a repedéseket, mint egyedi jeleket?
Használjunk szövegkiemelőt. Ezek segítségével olyan egyedi iPhone-unk lesz, hogy más akkor sem tudná leutánozni, ha akarná. A dizájnoláshoz tetszőleges színű szövegkihúzókkal kell összefestenünk a repedésekkel teli hátlapot, majd egy papírtörlővel letörölni a felesleget. A szín nem tűnik el, ugyanis már bejutott a repedésekbe. Persze a törések miatt előfordulhat, hogy néhány üvegdarab idővel kiesik, vagy megsérti a kezünket. Emiatt nem árt ezekről sem gondoskodni.
Ez utóbbihoz valamilyen jó ragasztószalagot használhatunk az üveg lefedésére, de szintén megfelelőnek bizonyult az ötletes felhasználók kezében az átlátszó körömlakk.
Ha tehát nem akarunk vacakolni a javítással, inkább egy egyedi telefonra vágyunk, itt a gyors megoldás. Ha mégis a gyári állapotra vágyunk, és megjavítottuk, gondolkodjunk el azon, szükségünk van-e egy ütésálló tokra. Ha igen, az Otterbox vagy a LifeProof nevét keressük a boltokban.