Az iPhone 6-ot és az iPhone 6 Plust egy ideje már csak a visszapillantóból követjük - lassan el kell kezdeni foglalkozni az iPhone 7-tel is, ami érkezzen iPhone 7 vagy iPhone 6S néven, heteken belül elindítja az állandó pletykaáradatot. Szeptemberig nem lesz megállás, de vajon mik azok az újdonságok, amikre tényleg számíthatunk? Hiszen mind örülnénk egy vízálló készüléknek, egy törésbiztos zafírüveg kijelzőnek, egy beépített IR-sugárzónak, vezeték nélküli töltésnek, widgetekkel telepakolható főképernyőnek, de sajnos az a helyzet, hogy ezeket szinte kizárt, hogy meglépné az Apple. Mi az, amit viszont igen?
Gyorsabb processzor, jobb 3D-s grafika
Magától értetődő, hogy az új iPhone gyorsabb processzort és jobb grafikai képességeket kap. Az iPhone történetében ez minden generációnál így volt, így a teljesítmény fokozása alapkövetelmény lett az új modelleknél. A mostani okostelefonokban az A8-as lapka dolgozik, míg az iPad Air 2-ben az A8X. Persze az erő nem minden, valamennyiről boldogan lemondanánk a hosszabb üzemidőért.
NFC, nem csak fizetéshez
Az iPhone 6 és az iPhone 6 Plus rendelkezik ugyan NFC-vel, de az kizárólag az Apple Pay mobilfizetési rendszerhez használható. Akár a Touch ID, úgy várhatóan az NFC almás támogatása is kibővül majd a jövőben. Nem lenne meglepő, ha az iOS 9 már nem csak fizetéshez használná az NFC-t, hanem mondjuk NFC-s fejhallgatók párosítására is.
Jobb kamera
Az iPhone-ok kamerája mindig is az élen járt, és sokszor a riválisok meg sem tudják szorongatni ilyen téren. Mivel 2014-ben a Galaxy Note 4-nek ez sikerült, ezért az Apple nem pihenhet - az új iPhone-nal még jobb mobilos fényképezőt kell letenniük az asztalra. A felhasználóknál ez is egy alapkövetelmény az új generációkat tekintve. Jó pont lenne az is, ha a kisebbik iPhone is megkapná az optikai képstabilizálást.
Kisebb ház, nagyobb kijelző
Az iPhone kijelzője nagyobb lett, de sajnos több androidos készülékkel szemben is alulmaradt az ezt körbevevő káva terén. Az LG G3 sokkal kompaktabb készülék az iPhone 6 Plusnál, a Samsung Galaxy Note 4 pedig úgy lett kisebb, hogy nagyobb a kijelzője. Jó lenne, ha a kijelző mellett futó keretet el tudná tüntetni az Apple.
32 gigás belépő
Jó dolog, hogy az Apple 32 helyett 64, 64 helyett pedig 128 gigabájtos iPhone-okat kezdett el árulni 2014-ben, de az sajnos igen csúfosnak mondható, hogy a belépőmodell 16 gigabájtos maradt. Egy ilyen készüléknél ez pillanatok alatt felélhető, és figyelembe véve, hogy memóriakártyával nem bővíthető, az ára viszont a prémiumnál is magasabb, itt lenne az ideje, hogy az alapmodell minimum 32 gigabájtos tárhelyet kapjon.
Két napos üzemidő
Az új iPhone mindig laposabb lesz, és persze erősebb is. Amint fentebb is említettük, az erő egy részét feláldoznánk a hosszabb üzemidőért. A mindennapokban sokkal jobban örülnénk egy két napos üzemidőnek, mint annak, hogy 7 helyett 5 milliméter legyen a ház vastagsága. A kicsi iPhone 6 már most sem tündököl üzemidőben.
Amit soha nem kapunk meg
Sok olyan funkciót lehetne említeni, amit az Apple soha nem hoz majd el az új iPhone-ra, pedig sokan örülnének neki. Gondoljunk csak a cserélhető akkura és egy microSD memóriakártyára, amivel az alapmodellt is vállalható készülékké lehetne tenni - meg kellett említeni a listán, de sajnos ez sem jön majd össze.
Ti mit vártok el az iPhone 7-től?