Hirdetés

Már itthon sincs mentség a zenék warezolására



|

Kizárólag egy szűk rétegnek okozhat gondot a digitális zenék legális hazai beszerzése.

Hirdetés

Múlt szerdán hatalmasat robbant a magyar online sajtóban, hogy másnap el fog indulni itthon a világ egyik legnevesebb zenestreamelő szolgáltatásaként számon tartott Spotify. Ennek örömére érdemesnek tartottuk röviden összefoglalni a magyar digitális zenevásárlás- és streamelés főbb lehetőségeit, ugyanis mostanra jó néhány szolgáltatás versenyez a hazai fogyasztók kegyeiért, méghozzá olyan árakon, amelyek láttán az átlagos zenehallgatóknak nehéz mentséget felhozniuk az illegális zeneletöltésre.


Az elérhető szolgáltatások egyetlen problémája, hogy CD minőségben semelyik sem képes zenét adni, noha ezen probléma nem csak hazánkban sújtja az audiofil közönséget.

Hirdetés



Deezer

A Telenor erőteljes reklámkampányának köszönhetően a Deezer hazánk jelenleg legismertebb streamelője. A francia vállalat 30 millió dalt számláló szolgáltatásában havonta maximum 2 órát lehet bérmentve zenét hallgatni, a böngészős verziójának korlátlan használata havi 1049 forintba kerül, míg aki mobilon és netkapcsolat nélkül is élvezné a kínálatot, annak 2099 forintot kell kifizetnie; előfizetés esetén a hangminőség is jobb (320 kbps). Számítógépet használva a Deezer csak webböngészőből érhető el, mobilos kliensprogram Androidra, Apple iOS-re, Windows Phone-ra és Blackberry-re létezik hozzá.



Spotify

Első blikkre a Spotify talán nem sokban különbözik a Deezertől, azonban a mobilozók számára olcsóbb annál. A szolgáltatás kétféle módon érhető el: az ingyenes verzióval korlátlanul lehet zenét hallgatni, használhatóak a mobilos kliensek is, azonban vizuális és hangos hirdetéseket (utóbbi esetében óránként maximum 3 percnyit) kell elviselni.


A havi 4,99 euróba (~1500 forintba) kerülő havidíjat kifizetve eltűnnek a reklámok és korlátozások, plusz az asztali (Windows, Mac) és mobilos kliensekben (Android, iOS, Windows Phone) offline gyorsítótárazhatóvá válnak a zenék. A legjobb hangminőség 320 kbps bitrátájú, a dalválaszték 20 millió felett jár.


Frissítés: cikkünk eredeti változatában az volt olvasható, hogy előfizetés nélkül 6 hónappal a regisztráció után havi 10 órára csökken a hallgatható zenék mennyisége, azonban ez a megkötés már nincs érvényben.



Apple iTunes

Hazánk első komoly kínálattal rendelkező digitális zeneboltjaként valószínűleg már mindenki hallott az Apple termékéről. Jó árai ellenére sajnos csak azoknak jelent megoldást, akik Apple eszközökkel rendelkeznek, ugyanis kizárólag iOS rendszerű mobilokra, táblagépekre vagy zenelejátszókra menthető ki a DRM-mel megáldott zenéje. Az asztali kliensprogramja Mac OS X mellett Windowsra is elérhető.



Google Play Music

A keresőcég hazánkban pár hete elérhetővé vált szolgáltatása az iTunes-hoz hasonlóan elsősorban zenebolt, ám a dalokat másolásvédelemtől mentes MP3 formátumban lehet letölteni, így azok épp csak a kenyérpirítón nem játszhatóak le. A megvett zenék a webes felületen keresztül is hallgathatóak, ráadásul a Google lehetőséget ad az egyéb forrásból származó zeneszámok feltöltésére is, maximum 20 ezer darabig.


A streamelést preferálók a Spotify-hez vagy Deezerhez hasonlóan is használhatják a Play Music-ot, a „Korlátlan hozzáférés” opcióval a 30 nap ingyenes próbaidőszak után havi 1950 forintért hallgatható korlátozás nélkül a komplett zenei kínálat. Számítógépekről webes felületről használható (bár a zeneszámok csoportos le- és feltöltésére akad egy segédprogram hozzá), mobilos kliense Androidra és iOS-re létezik.


(Fotó: Vaughan Leiberum / Flickr)

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.