A PC már régen nem lenne sehol sem, talán csak a múzeumban, ha nem lenne univerzálisan használható nagyjából bármire. Munka, kikapcsolódás, videóvágás, hobbi és játék. Utóbbit nem szabad lebecsülni, több piackutatás és felmérés is kimutatta, hogy hajtja a PC-s ipart és a felhasználók már csak ezért is hajlandóak költeni az erősebb számítógépre. Azonban a PC-s játék nem csak a hardver megvásárlásából áll, a játékot is be kell szerezni. Noha a PC játékok fele, 2/3 annyiba kerülnek csak, mint a konzolos változatok, azért elég nagy kiadás havonta 1-2 8-10 ezer forintos játékot megvásárolni. Ha kicsit trükközünk, és jobban odafigyelünk, ennél sokkal olcsóbban is játszhatunk.
Steam
Frissen vásárolt és telepített gépünk előtt ülünk és már beleuntunk a netezésbe, böngészésbe, munkánk, házi feladatunk sincsen, jöjjön hát a játék! De ne holmi pasziánszra fanyalodjunk rá, keressünk magunknak igazi játékokat.
Az első állomás mi más lehet, mint a Steam, ahol hihetetlen mennyiségű játékot találunk. A fiók létrehozása után lépjünk be és máris láthatjuk, mik az aktuális akciós játékok. Itt sokszor 60-80, vagy akár 90 százalékos árleszállításokkal is találkozhatunk, így 10-20 Euróból 5-6 játékot is vásárolhatunk. Csupa olyat, melyek 1-2 éve még 50 Eurós AAA címek voltak és ma is szórakoztatóak.
A másik lehetőség az ingyenes játékok világa. Itt jelenleg a MOBA a divat, de más játékokat is találhatunk. Arra persze figyelni kell, hogy ezek a játékok hamar nagyon nehezek lesznek, ha nem kezdünk pénzt beleölni a jobb felszerelésbe, előrelépésre, de azért ideig-óráig jó szórakozást nyújtanak.
De nem csak a Steam van a világon. Az Origin rendszerén belül EA játékokat tudunk online beszerezni. Jelenleg a Battlefield: Hardline bétájával lehet korlátlanul játszani, de vannak olyan címek is, amelyekkel ingyen játszhatunk 2 napig vagy akár egy hétig is – ez sokszor épp elegendő végigjátszani a játékot – teljesen ingyen! Ha elsőre lépünk be regisztráció nélkül, véglegesen is kapunk néha játékot (Theme Hospital).
Akcióvadászat
A neten rengeteg cég és weboldal igyekszik kisebb-nagyobb akciókkal magához csábítani a vásárlókat. Miután itt digitális kódot kapunk, nem érdekes, honnan rendelünk, szállítási költség, vám stb. nincsen. Éppen ezért hasznos olyan kiegészítőt használni, mint például a Firefoxon, Chrome-on és Operán elérhető Enhanced Steam, amely megmutatja, hogy az általunk keresett játék mikor és hol volt a legolcsóbb és éppen hol lehet a legolcsóbban megszerezni.
Általunk is gyakran látogatott weboldal a Humble Bundle, ahol 5-10 dollárért egy csomag játékot vásárolhatunk – sokszor alig féléves, AAA címeket is, ráadásul a befizetett pénzből még tetszőlegesen jótékonykodhatunk is.
Régi játékok
Attól, hogy egy játék régi, még lehet borzalmasan élvezetes, és nem mellesleg gyenge, irodai gépen vagy olcsó notebookon is szuperül elfut. Kérdezzünk csak meg egy régi motoros PC játékost, hogy mik az emlékei a SCUMM-játékokról (http://scummvm.org/games/), vagy a lucasartsos Day of te Tentacle-ről (http://www.emuparadise.me/). Vagy akciót keresünk? Ott a Mortal Combat, de FPS-ek és egyéb kategóriák képviselői is megtalálhatók olyan, óriási adatbázisokban, ahol ingyenesen játszható, régi játékokat gyűjtenek egybe. Kezdésnek érdemes ellátogatni az archive.org-ra (https://archive.org/details/softwarelibrary_msdos_games), vagy a Best Old Games-re (http://www.bestoldgames.net), és játszani egy jót mondjuk a Baldur’s Gate-tel.