Az 1980 után születettek számítanak az első olyan generációnak, amely már az interneten nőtt fel. Ennek ellenére hiába magabiztosak ezek az emberek, derült ki a Symantec vizsgálatából.
A 2016-os Norton Cybersecurity Insights jelentés szerint az 1980 és a 2000 között születettek úgy gondolják, hogy mindenki másnál jobban értenek az alapvető biztonsághoz, és technikailag is hozzáértőbbek a többi korcsoportnál.
A tanulmány szerint azonban az illető emberek fele már volt online cyberbűnözés áldozata, 36 százalék pont az elmúlt egy évben.
Természetesen ez nem meglepő, elvégre az ilyen életkorú felhasználók több eszközt használnak és többet vannak online, tehát nagyobb veszély is leselkedik rájuk.
Sajnos azonban ez csak egy része a történetnek. Sokan sebezhetetlennek érzik magukat, amit jól mutat, hogy a vizsgált emberek 31 százaléka oszt meg jelszavakat és banki információkat.
A Symantec arra akarta felhívni a figyelmet, hogy bár sokan tudnak az online élet veszélyeiről, az ezek ellen tett védelmi lépések nincsenek összhangban ezzel. 82 százalék aggódik a cyberbűnözés miatt, de 62 százalék gyenge és rossz jelszavakat használ, miközben a szülők felét nem is érdekli, mit csinál a gyerek online - derült ki a jelentésből.