A Facebook leszögezte, hogy nem akar az internetszolgáltatókkal harcba szállni, így a napelemekkel működő, lézeres, internetet sugárzó Aquila drónok mást célt szolgálnak majd.
Miközben a Facebook nem lesz netszolgáltató, addig a drónjait szívesen odaadja a telekomcégeknek, hogy azok a távoli területeken és az eddig lefedetlen földrészeken is sugározhassanak internetet.
Állítólag a kormányzatok is élénken érdeklődnek a drónok iránt. A Facebook ezzel a stratégiával nem csak internetre kötheti az egész világot, de még sok pénzt is kereshet rajta. Erre szükség is lesz, az éves kiadásaik 1,5 milliárd dollárról 2,7-re emelkedtek, főként kutatás-fejlesztés - és a drónok - miatt.
Az Aquila drónok 90 napig tudnak műköni, 60 000 és 90 000 láb közötti magasságban - az időjárástól és a légi közlekedéstől elzártan. Bár 50 mérföldet tud lefedni, a szárnyfesztávolsága pedig akkora, mint egy Boeing 737-esé, mégis csak egy Toyota Prius tömegének a harmadát teszi ki. Nagy magasságokban és nagy hidegben is jól működik.
A lézerei 10 gigabites kapcsolattal is boldogulnak: egy földi városból felsugározzák a jelet, a drón pedig továbbadja a többi drónnak. Az egyetemek, a kutatók és a NASA korábban csak 1 gigabites kapcsolatot tudott felmutatni, ezért ez hatalmas eredmény.