A TorrentFreak beszámolója alapján a nemzetközi zenei jogvédelemmel foglalkozó IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) rendkívül elégedett az Európai Unió egyes országaiban a torrentoldalak szolgáltatói szintű blokkolásával, a metódust hatékonynak tartják a warezolás visszaszorításában.
„A webhelyeket blokkoló eljárások netszolgáltatók általi életbe léptetése hatékony. 2012 januárja és 2013 júliusa közt a blokkolást alkalmazó EU-s országokban átlagosan 11 százalékkal esett a BitTorrent használata, míg a blokkolást nem végző országokban 15 százalékkal nőtt” – olvasható a Digital Report 2014 című beszámolójukban.
Az IFPI pozitív példaként az Egyesült Királyságot és Olaszországot hozta fel, ilyen sorrendben 20 és 13 százalékkal esett a torrentezés. Sajnos nem teljesen világos, hogy ezen értékek hogyan jöttek ki, ám a megfogalmazás alapján szinte biztosan a komplett P2P adatforgalomról van szó.
„Egyes szerzői jogok meglétét ellenző kampányolók félrevezetései ellenére a bíróságok folyamatosan úgy találták, hogy az illegális tartalmakat is kínáló webhelyek blokkolása esetén nem sérül aránytalan mértékben a szólásszabadság” – reagált az IFPI az emberi jogokat féltők aggodalmaira. A szervezet állításainak némileg ellentmond, hogy idén január végén a holland bíróság feloldotta az országban a The Pirate Bay szolgáltatói blokkolását, ugyanis azt aránytalannak és hatástalannak ítélték.
Az IFPI állítása szerint a blokkolás nyilvánvaló hatékonyságának köszönhetően a torrenteket kínáló trackereket minél szélesebb körben kellene blokkolni többek közt az Európai Unió területén is, természetesen már dolgoznak az ügyön.