Az Apple a világ tetején, jön az Apple Watch
Az Apple a 38 éves történetének valahova volt legjobb negyedévét zárta le 2014 végén - az iPhone 6 és az iPhone 6 Plus kereslete minden várakozást felülmúlt: összesen 74,5 millió kütyüt adtak el (a korábbi negyedéves rekord 51 millió volt). A két új iPhone Kínában is robbantott, ott 16,2 milliárd dollárt hozott az Apple-nek, ami a cég árbevételének a 22 százaléka volt. November 22-én túljutottak az egymilliárd eladott iOS-es készüléken, most pedig kiderült, hogy az ExxonMobil 2012-es csúcsát megdöntve világrekord nyereséget értek el - 18 milliárdot zsebeltek be 3 hónap alatt. Eközben az almás vállalat annyira népszerű lett, hogy Kínában a gazdagok már a Louis Vuitton és a Chanel márkáknál is jobban szeretik az Apple-t.
Az Apple-lel kapcsolatban kiderült az is, hogy bár az Apple Watch akkumulátora nem bírja valami jól, áprilistól már kapható az almás okosóra - Tim Cooknak pedig nagyon magasak az elvárásai.
Nincs zenei kalózkodás, de pénz sem
Megdöbbentő, de Norvégiában 5 év alatt szinte megszűnt a zenei kalózkodás. Állítólag ez nagyrészt a streamingszolgáltatásoknak köszönhető. Logikus módon a kiadók bevételeinek emelkedni kellett volna, azonban a helyzet ilyen téren nem változott. Állítólag azért, mert a 30 év alattiaknak továbbra sincs pénzük a fizetős, reklámmentes streamingre.
Lesznek beépülők az új Microsoft-böngészőben
Immáron hivatalossá vált, hogy a Microsoft új böngészőjében tényleg lesznek beépülők. A kiegészítők a Spartanban is a Chrome-hoz és a Firefoxhoz hasonlóan működnek majd. Azt nem tudni, hogy az Internet Explorer utódja Windows 7-re és 8.1-re is elérhető lesz-e, de mindkét rendszerről ingyen lehet majd frissíteni a Windows 10-re.
Jól szerepel az LG és a Xiaomi
Az LG a G3-as csúcskészülékével nagyszerű eredményeket tudott felmutatni mobilfronton. Emellett a tévés piacon is remekelt a gyártó, ugyanakkor a nagyszerű üzleti szereplés ellenére összetettben nagy veszteségeket szenvedett el a plazmatévék gyártásának a leállítása és az infrastruktúra felszámolása miatt. A Xiaomi Mi Note mindeközben olyan népszerű volt, hogy kevesebb mint három perc alatt elkapkodták. A Xiaomi a belépőkategóriában is tarol, annyira, hogy a Huawei a jövőben már csak a felsőkategóriában versenyezne.
A Cyanogen kezében a jövő?
Az egyedi Android-disztribúciókról híres Cyanogen ügyvezetője nemrég azt mondta, szeretné kipaterolni a Google-t és a szolgáltatásait az Androidból. Merész kijelentés volt, de nagy meglepetésre komoly támogatóra talált - a Microsoftnak annyira tetszik az ötlet, hogy pénzt fektetne a Cyanogenbe.
Ti el tudnátok képzelni az Androidot a Google nélkül?