A Tor azon kevés dolgok egyike, ami tényleg képes megvédeni a személyazonosságunkat és az adatainkat. A hálózat segítségével a VPN rendszernek hála ismeretlen marad a helyzetünk és a nyomaink is láthatatlanok. Mivel minden forgalmazott adat erős titkosítást kap, ezért gyakorlatilag lehetetlenné válik a kezdeti- és végpontok kiderítése.
Az Ars Technica forrásai szerint ugyanakkor a kellő erőforrások mellett egy nagyobb szervezet képes lehet meghatározni a Tort használók helyzetét is. Ehhez csupán elég nagy mennyiségű adatforgalmat kell átnézniük, vagy hozzáférniük mindahhoz, amihez egy nagyobb internetszolgáltató. Mivel az NSA-nek erre lehetősége van, ezért ők gond nélkül nézhetnek át minden nagyobb csomópontot és adatfolyamot. Amerikában mindet az ellenőrzésük alatt tartják, de nemzetközileg is jelen vannak ilyen értelemben.
A fenti forrás által említett kutatók szerint a Tor felhasználóit megtalálni mindössze idő kérdése: egy Tor csomópontot figyelve 50 százalékos valószínűséggel találnak ránk 3 hónapon belül, 6 hónap alatt pedig 80 százalékos biztossággal. Ha pedig elég sok csomópontot tudnak az ellenőrzésük alá vonni, akkor a 95 százalékos valószínűséghez 3 hónap is elég.
Szerencsére még az NSA-nek is komoly fejtörést okoz az effajta titkosított kapcsolatok feltörése, és ha csak nem mi szivárogtatunk ki róluk valamit, nincs miért félnünk.