A szerver-alapú alkalmazás lehetővé teszi, hogy a felhasználó különböző operációs rendszereket futtasson egyetlen kiszolgáló hardveren. Maga az alkalmazás csak Windows Server 2003 alatt fut, de képes befogadni egy sor x86-alapú operációs rendszert, így a Windows NT-t, a Linuxot, a Unixot és az OS/2-t. Hasonlóan a Microsoft más kiszolgáló szoftvereihez, a Virtual Server 2005 is két kiadásban kerül piacra. Ezek elemeiben azonosak lesznek, eltérés csupán méretezhetőségükben lesz. A Standard kiadás maximum 4, míg a vállalati kiadás akár 32 processzort is támogat.
A Microsoft a Virtual Machine-t ahhoz kínálja, hogy a felhasználók át tudjanak állni a régebbi Windows verziókról, elsősorban az NT 4.0-ról a legfrissebb Windows Server 2003-ra, illetve áthozzák örökölt alkalmazásaikat, melyeket kevesebb kiszolgálón tudnak konszolidálni. A Virtual Server 2005 szoftvert eredetileg Virtual Server 2004-nek nevezték volna, mert először 2003 végére tervezték a kibocsátását. Később ezt 2004 közepére halasztották, ma a hivatalos közlés „valamikor az idénről” beszél.
Egyelőre nem terveznek Release Candidate 2 verziót, hacsak az RC1 visszajelzései nem mutatják, hogy szükség van egy újabb végleges előtti verzióra.
A Microsoft a Virtual Servert két másik asztali virtualizációs szoftverrel együtt 2003 februárjában a Connectix megvásárlásával szerezte meg. Azóta végzett a biztonsági revízióval, új elemekkel és funkciókkal bővítette, tavaly pedig már közzétette a Virtual PC 2004 és Virtual PV for Mac asztali verziót. Az RC1 a standard kiadásra épült, csak angol változatban elérhető és csak 2005 január 1-ig használható.
Közelebb került a Virtual Server 2005
Hirdetés
Hirdetés