Ezeket egészítik ki a szakosodott, erősen szakmai előadások, illetve a "csináld magad" laborok. Ez utóbbi két esemény az, amelyekből egyrészt rengeteg van, másrészt mindig dilemmába ejtik a kiküldött tudósítót, hogy melyiket áldozza fel melyikért. A mai napon Paul Otellini, az Intel igazgatója és operatív elnöke nyitotta meg az előadások sorát, a számítástechnika és a kommunikáció összeolvadásáról szóló prezentációjával. Mint mondta: „Ami kommunikál az, számításokat végez, ami számításokat végez, az kommunikál.” A beszédek során nem csak kézzelfogható és az üzletekben hamarosan megvásárolható újdonságokról esik szó, hanem majd esetleg csak évek múlva beérő technológiákról is. Az előbbiek közé tartozik a Centrino mobiltechnológia új építőköve, amely egyszerre kompatibilis az IEEE 802.11a és 802.11b (WiFi) szabványokkal, míg az utóbbiakat a LaGrande és Vanderpool kódnevű technológiák képviselték. A LaGrande hardveres adatvédelmet biztosít az interneten keresztül történő illetéktelen behatolások ellen, míg a Vanderpool a hardvareszközök „partícionálását” hivatott ellátni.
Mit is jelent ez pontosan? Az ezzel felvértezett eszközök logikailag két külön eszköznek látszanak. A bemutatott géphez csatolt lapos óriáskijelzőn – melyet zsinór nélküli technológiával illesztettek a géphez – egy rajzfilmet játszottak le, míg a gépet közvetlenül használó felhasználó újraindította az operációs rendszert, anélkül, hogy a film lejátszása egy pillanatra is megszakadt vagy megakadt volna. A LaGrande-ot 2-3, míg a Vanderpoolt 5 éven belül láthatjuk majd viszont a kereskedelmi forgalomba kerülő termékekben.

Az asztali gépekben is debütált és sikert aratott a Hyper-Threading technológia, amely logikailag kettőnek mutatja a számítógépben lévő processzort az operációs rendszer felé. A nem is olyan távoli jövőben, valószínűleg még 2004-ben, az Intel tovább lép a kiszolgálók szívét képező Xeon és Itánium famíliával. Ezekben olyan CPU-kat kíván felvonultatni, amelyek valóban két processzormagot tartalmaznak „egy fedél alatt”. Természetesen ezek is tartalmazzák a Hyper-Threadinget, tehát az egyetlen tokban található dupla processzor négynek fog látszani az operációs rendszer felé! 2005-re még ennél is messzebb mennek: akkor olyan CPU-kat jelentenek majd be a vállalati kiszolgáló szegmens számára, amelyek "kettőnél több" magot tartalmaznak.
Természetesen szóba került a félvezetőgyártás is. Már kereskedelmi mennyiségben készülnek a 90 nanométeres csíkszélességű technológiával előállított termékek, például a valamikor ősszel debütáló Prescott kódnevű Pentium 4, illetve a Dothan kódnevű Pentium M verzió. Legnagyobb csalódásunkra, a "Nulladik Napi" bevezetőben leírt várakozásunkkal ellentétben erről nem derült ki olyan részlet, amelyet eddig ne tudtunk volna. Azonban nem maradtunk Pentium 4 újdonság bejelentés nélkül! A nap második beszédében Louis Burns, az Intel asztali megoldásokért felelős igazgatója bejelentette a Pentium 4 Extreme Edition nevű processzort, amelyet kifejezetten a PC-s játékosoknak ajánlanak. Mint ahogy elmondta, a P4 EE, 2 megabájt gyorsítótárat tartalmaz. Mivel az nem derült ki, hogy ez másodszintű-e, vagy valami más, ezért feltételezzük, hogy a Gallatin kódnevű CPU magra épülő Xeon MP processzor lapul meg majd az újdonságban, amely harmadszintű cache-ből tartalmaz ennyit. A 3,2 gigahertzes, i865 és i875 lapkakészletek által támogatott, 800 megahertzes külső órajelű processzor előreláthatólag a karácsonyi időszakban jelenik majd meg az üzletekben.


