Sokan megdöbbentek azon a híren, amely szerint az amerikai hadsereg nukleáris arzenálját még ma is ősi számítógépek és 8 hüvelykes floppyk vezérlik. Azonban egy hacker szerint ez igazából jó hír.
Cris Thomas, a Tenable Network Security stratégiai szakértője szerint a biztonsági kérdést nem a 40 éves gépek jelentik, hanem, hogy az ezeket tároló épületeken milyen lakat van.
A hackerkörökben Space Rogue néven ismert szakértő alapító tagja volt a legendás L0pht hackercsoportnak.
A régi gépek és a floppyk miatt a nukleáris arzenált szinte lehetetlen meghackelni. Az irányítást végző IBM Series/1 gép amennyire tudni lehet, nincs az internethez vagy más hálózathoz kapcsolva, amely távoli hozzáférést engedélyezne. Vagyis egy hackernek szó szerint a terminál előtt kell ülnie, ha kárt akar tenni a rendszerben.
A hacker emlékeztetett rá, hogy ezek a gépek elképesztően megbízhatóak, és nem lepődött meg, hogy még használják őket. Amíg képesek rendszeresen ép adatot menteni a 8 hüvelykes floppykra, és van alkatrészekből, valamint floppykból utánpótlás, addig legalább újabb 40 évig képes a rendszer a szolgálatra.
A gondot inkább az jelenti, hogy a koros géppel bár a hackerek is egyre kevésbé tudnak mit kezdeni, a programozók közül is egyre kevesebben értenek a használt programnyelvekhez. Egyre kevesebben tudják például, hogy mi az a COBOL vagy a FORTRAN.