James Clapper, az amerikai hírszerzés első embere elismerte, hogy a hírszerző ügynökök talán kihasználják majd az Internet of Things nyújtotta lehetőségeket, vagyis azt, hogy az otthonunkban egyre több eszköz kapcsolódik az internethez.
Clapper szerint az okoseszközöket (mint egy okoshűtő) használhatják majd fel arra, hogy azonosítsanak, megfigyeljenek és monitorozzanak minket, kövessék a helyzetünket vagy éppen begyűjtsék a felhasználói adatainkat.
Bár egy hűtő, ami figyelmeztet a kifogyóban lévő tejre, jó dolognak tűnik, a hackerek ezen keresztül követhetik a mozgásunkat a saját otthonunkban, illetve feltörhetnek így más készülékeket is a hálózatban.
Az IoT sebezhetőségéről már sokszor esett szó - miközben a titkosítás egyre jobban megnehezíti a hatóságok munkáját, addig az okoseszközök növekvő száma és választéka (tévék, fogkefék, kenyérpirítók, égők, zárak, órák, karkötők, autók, stb.) nagyban megkönnyíti. Egyes vélemények szerint még többet tudnak majd mindenkiről, mint eddig valaha - titkosítás ide vagy oda.