A CIA elismerte az ufóhívők szent helye, az 51-es körzet létezését. Az Atlantic Wire beszámolója szerint a legendás telephely meglétét az a 407 oldalas dokumentum támasztja alá, amelyet a közelmúltban oldottak fel a titkosítás alól.
Sajnos, mint kiderült, a körzetben hiába keresnénk a lezuhant repülő csészealjak roncsait vagy a gülüszemű szürkék holttesteit. A bázison a hadsereg K+F-tevékenysége folyt: itt tesztelték és állomásoztatták például az U-2-es kémrepülőket.
A telephelyet a második világháborúban lőtérnek használta a légierő, így saját kifutópályával is rendelkezik. Igaz, ráfért némi felújítás, mielőtt odaköltöztethették volna az U-2-eseket; egy anekdota szerint a program kulcsemberei kis híján repülőgép-balesetet szenvedtek a rossz infrastrukturális körülmények miatt.
„A levegőből úgy tűnt, hogy a kifutópályát lebetonozták, de a közelebbi vizsgálat során kiderült, hogy eredetileg döngölt földből készült, amelyet, mivel több mint tíz éve nem használták, bokamagasságú por borított. Ha LeVier megpróbált volna leszállni a kifutópályán, a gép valószínűleg orra bukott volna, amikor a kerekek belemélyednek a laza talajba, az U2-projekt kulcsfigurái pedig halálos vagy súlyos sérüléssel járó balesetet szenvednek” - olvasható a dokumentumban.
A bázist eredetileg nem 51-es körzetnek hívták. Miután Eisenhower elnök engedélyt adott a telephely megnyitására, a „Paradise Ranch” nevet kapta – csak később kezdték Area 51-ként emlegetni.
A titkosítás alól feloldott dokumentum nyilvánosságra hozatala előtt a kormány hivatalosan soha nem ismerte el a körzet létezését.