Ma adják át az ország első olyan általános iskolai laborját, amely 3D-s, Leonar3Do eszközökkel van felszerelve. A terem új távlatokat nyit az oktatásban és az általános iskolában, főleg, ha a reáltárgyakra gondolunk.
A tanteremben 3D-s monitorok és 3D-s projektorok találhatóak. Az első, bemutató órán nem csak diákok és tanárok vesznek részt, a Leonar3Do feltalálója, Rátai Dani is jelen lesz. Szerinte a természettudományok tanítása ezekkel az eszközökkel akár négyszer hatékonyabb is lehet.
A 3D-s oktatásnak ezúttal a szombathelyi Paragvári Utcai Általános Iskola diákjai és tanárai örülhetnek. A fejlesztési program az EPCOS Suli Művek keretében valósul meg, a helyi EPCOS CSR-nek hála, amely autóelektronikai alkatrészek gyártásával foglalkozik.
Frissítés: az átadóról képek is készültek.
Rátai Dániel, a Leonar3Do feltálója így kommentálta a csúcslabor bemutatóját:
„Egy nagy álmom vált ma valóra azzal, hogy a találmányom Magyarország első általános iskolájában az oktatás részévé válhat. Óvodás koromban álmodtam először arról, hogy egy rajz a térben is megjelenhet. Ma ez itt bármelyik számítógépen megtörténhet. Oktatási forradalom zajlik. A virtuális valóság néhány éven belül a hétköznapjaink részévé válik. Azok a diákok, akik ebben az iskolában a természettudományokat már a 3D-s eszközökön tanulják, összehasonlíthatatlan előnyökkel indulnak azokhoz képest, akik csak 4-5 év múlva találkoznak először a virtuális valóság eszközeivel. Bátor lépés volt az iskola és az EPCOS, mint támogató részéről egyaránt, hogy az országban egyedülálló módon az alapfokú oktatásba elsőként beemelték a virtuális valóság eszközöket.”