Attól, hogy a menükben elsőre nem találjuk meg a nyomát, az ImgBurn program audiolemezek előállítására is alkalmas, mégpedig a CUE lemezkép-formátum használatának segítségével. Ezt mutatjuk most be. Bár a programnak van magyarítása, viszont az csak részleges, ezért mi inkább az angol alapváltozat használatát javasoljuk. Azaz most az egységes angol felületen mutatjuk be az audiolemez készítéséhez szükséges lépéseket.
1. A műveletet Write üzemmódban tudjuk elkezdeni, ez természetesen a Mode menüből vagy a kezdőképernyőről érhető el. Első lépés az úgynevezett CUE állomány elkészítése, ez fogja tartalmazni a lemezre égetendő számok adatait. Kattintsunk a Create CD CUE File... gombra (kis lemez hangjeggyel).
2. Más módon is elkezdhetjük a műveletet, mégpedig a Tools menüből; itt a Create CUE CD File... pontot kell kiválasztanunk. Ennek hatására pontosan ugyanazt az ablakot érjük el, mint az előző pontban.
3. Elsőre egy üres ablakot kapunk, amely az elkészülendő zenei korongunk felépítését fogja mutatni. A rákerülő zenei állományokat vagy a jobb felső sarokban található Browse for a file... gombbal, vagy pedig egyszerűen az Intéző segítségével, vidd és dobd módszerrel válogathatjuk össze.
4. Amennyiben az első módszert választjuk, akkor egy szabványos, windowsos fájlmegnyitó ablak jelenik meg. Itt akár egyszerre több állományt kijelölhetünk és hozzáadhatunk a listánkhoz az Open vagy a Megnyitás gombbal, attól függően, milyen nyelvű operációs rendszerünk van.
5. Rövid analizálás után az állományok megjelennek a listában. Itt tudjuk a zenei korongunk minden paraméterét megváltoztatni. A CD-TEXT információk megváltoztatásához válasszuk ki az adott számot vagy számokat. Felhasználhatjuk a fájlnevet, az ID3Tag adatokat, illetve manuálisan is megadhatjuk az előadót, valamint a szám címét.
6. Hasonló módon változtathatjuk meg a számok közti szünet (PreGap) hosszát is. Ez lehet 0 másodperc összefolyó felvételeknél, illetve a szokásos 2 másodperc is. Emellett lehetőségünk van az érték manuális megadására is. Arra figyeljünk, hogy itt 1/75 másodperces egységben kell megadnunk a szünetet.
7. Ha az összes szám adatait, illetve szünetét szeretnének egyszerre megváltoztatni, akkor válasszuk ki a felül lévő Session ágat, ha pedig az egész lemezre vonatkozó CD-TEXT adatokat kívánjuk módosítani (előadó, lemezcím), akkor a legfelső Disc ágra kattintsunk.
8. Ha a művünket szeretnénk azonnal kiírni, akkor ellenőrizzük, hogy a bal alsó sarokban lévő Add To Write Queue When Done jelölőnégyzet ki legyen pipálva. Ilyenkor az írásra váró feladatok közé bekerül a most elkészült audio CD-nk is. Ezután nyomjuk meg az OK gombot.
9. Az utolsó lépés az összeválogatott zenei korongunk lementése CUE formátumban. Fontos tudnunk, hogy az így készített CUE fájl nem tartalmazza a zeneszámokat, csak azok elérési útjait. Éppen ezért, amíg nem írtuk ki lemezünket, az eredeti zenei állományokat ne nevezzük át, vagy mozgassuk át másik mappába.
10. Az elkészült CUE fájlt ezután pontosan ugyanúgy kezelhetjük a programmal, mintha egy „rendes” lemezkép-állomány lenne. Kiírásához válasszuk ki a Write módot (ha onnan indultunk az elején, akkor ezt már nem kell megtennünk) és a Browse for a File... gombbal nyissuk meg a korábban elmentett CUE fájlt.
11. Írás előtt még állítsunk be pár dolgot. Mivel zenei korongról van szó, ezért az álmoskönyvek szerint (és a tapasztalatok alapján) érdemes minél lassabb írási sebességet megadni. A program automatikusan felismeri a meghajtóban lévő lemezre alkalmazható írási sebességeket.
12. Az írás folyamata teljesen úgy zajlik, mintha egy normális lemezképet írnánk ki. Az írási ablakban nyomon követhetjük, hogy hol tart a művelet, valamint leolvashatjuk a program által használt és az író belső pufferének telítettségét is.