Az évente mintegy 1000 bevetést végző tűzoltóság rohamkocsiját két, úgynevezett sisakkamerával és egy laptoppal szerelték fel, mely az elsődleges felderítést és beavatkozást végzők közti közvetlen kommunikációt valósítja meg. Ez a technika közvetíti a látványt a tűzfészek vagy a műszaki mentés helyszínén tartózkodó tűzoltó sisakkamerájáról a parancsnoki jármű számítógépének monitorjára, ami több szempontból is megkönnyíti, biztonságosabbá, illetve hatékonyabbá teszi a mentési eljárást. Az új technológiának köszönhetően már vonulás közben rögzítésre kerülnek a döntések meghozatalához szükséges információk. Az autóban tartózkodó szakembert gyorsabb döntés meghozatalához és jobb helyzetértékeléshez segíti, illetve a közvetített kép alapján csak tűzoltó védőfelszerelésben megközelíthető helyszínen is képes bizonyos feladatokat elvégeztetni a bent tartózkodó tűzoltóval. Ez fokozottan érvényes közművek elzárásánál, technológiába történő beavatkozásnál, sérült személy ellátásánál, stb.
Amennyiben a jelenleg országszerte egyedülálló, 100-200 méteres távolságban üzemelő adatátviteli rendszer beválik a tesztfázisban, és minden körülmények közt rendeltetésszerűen működik, következő lépésként a vezeték nélküli internetes hálózaton keresztül a parancsnokság híradóügyeletén is láthatóvá válna a sisakkamera által rögzített kép. Ennek feltétele a Győr belvárosának teljes lefedését biztosító, vezeték nélküli információs, WiMAX -alapú hálózat.
„Tűzesetek, de érdekesebb káresetek is felvételre kerülnek. A rögzített anyagokat, oktatási célra használjuk; a beavatkozást végző állomány ki tudja elemezni az eset felszámolását a másik két, a bevetésben részt nem vevő csoport előtt, emellett a felvételek visszanézése segíti a tűzvizsgálati eljárás lefolytatását, a tanulságos eseteket pedig bemutatjuk a weblapunkon. Nem utolsó sorban, azonnal segítségére siethetünk megsérült vagy váratlan szituáció miatt bajba került kollégánknak." - ecsetelte az új, mentést segítő rendszer további előnyeit Pintér Ferenc alezredes Győr Város Tűzoltóságának parancsnokhelyettese.
A Digitális Győr projektről
A Digitális Győr projekt egy városi szélessávú vezeték nélküli internetes hálózat kialakításával hozzájárul a város gazdasági és társadalmi fejlődéséhez. Egy Public-Private Partnership (köz- és magánszféra közti együttműködés) keretében a város egy moduláris, skálázható, szabványos vezeték nélküli digitális infrastruktúra létrehozását célozza meg, melynek magja egy térinformatika alapú adatintegrációs alkalmazás lesz. Az integrációs alkalmazás egyesíti majd a különféle köz- és magánszférai intézmények adatait, digitális szolgáltatásait.
Ezen projekt előkészítésére Győr Megyei Jogú Város a Széchenyi István Egyetemmel közösen 23 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a teljes rendszer megvalósítási tanulmányának elkészítésére. A tanulmány meghatározza a rendszer technikai paramétereit, a rendszer szolgáltatásait igénybe vevők körét, a lehetséges szolgáltatási portfóliót, valamint a rendszer kiépítésének és üzemeltetésének pénzügyi modelljét.