Benj Edwards-t, a pcworld.com munkatársát felelőtlenül magára hagyták egy C64-essel, hogy kideríthesse, lehet-e az idén 30 éves mikrogépet manapság divatos feladatokra használni. Edwards beásta magát és sikerült webböngészésre és twitterezésre is befognia a gépmatuzsálemet.
Az elvetemült retro-IT-rajongó szerző persze nem a legkönnyebb utat választotta, igyekezett korhoz illő módszerekkel dolgozni. Megtehette volna, hogy vásárol egy modern, ma is kapható C64 Ethernet adaptert és a Commodore gépre írt Breadbox64 klienssel twitterezik, de úgy vélte, hogy ez a gyengék fegyvere. Ehelyett inkább a régi gépek korában is szokásos betárcsázós megoldást választotta. Felállított egy nem épp vadonatúj, de internetezésre alkalmas PC-t Linux operációs rendszerrel, internet kapcsolattal. Bevetette a Commodore gép bővítősínére dugható RS232-es adaptert (Omnitronix Deluxe RS-232), melynek soros nullmodem kábelét a PC megfelelő alzatába csatlakoztatta. A Linux terminál szolgáltatását igénybe véve a C64 szöveges képernyőjén jelent meg a Linux parancssora és innentől megnyílt az út a szöveges kezelőfelületű programok használata előtt.
Twitterezéshez a Twidge szoftvert vette igénybe, ha nem is királyi igényességgel, de a 40 oszlopos képernyőcskén is megoldhatónak bizonyult a szolgáltatás használata. Alább látható az így született Twitter bejegyzés.
Ugyanezzel a módszerrel oldotta meg a szerző a Pine program révén az emailt ,a Lynx segítségével pedig a böngészést. Leírása szerint az élmény nem mentes a frusztrációtól és egy közbeékelt Linux alapú PC használatát is igényli, de mindenképp különleges (és vírusmentes) módszer.