A fényes piros fedéllel rendelkező készülékbe szerelt speciális kijelző hagyományos, kétdimenziós üzemmódban 1920×1080 képpontot jelenít meg, 3D-re váltva a képfelbontása a hasonló méretű noteszgépeken megszokott 1366×768-as méretre esik vissza. Ennek az eltérésnek a hátterében az auto-sztereoszkopikus megjelenítés jellegzetességei húzódnak meg.
Becsapós 3D
Valamennyi ilyen megjelenítő a parallaxis-pajzs elvén működik (például HTC EVO 3D, Nintendo 3DS, LG Optimus 3D). Ennek lényege, hogy függőleges résmaszkot helyeznek el az LCD-kijelző felületétől kis, de nem elhanyagolható távolságra, így ugyanazt a képpontoszlopot mindig csak az egyik szemünk látja, a másik elől a maszk takarja el. A képpontoszlopok felváltva vagy csak a bal, vagy csak a jobb szem számára szánt képet mutatják. A maszk megfelelő osztásával, méretezésével érhető el, hogy egy bizonyos távolságról és szögből mindkét szemhez csak az illetékes nézet jusson el, szemünk, illetve agyunk pedig képes reprodukálni a mélységérzetet. A Toshiba Qosmio F750 3D-s modellje is ugyanezen az elven működik, azonban a kijelzője nagy, 15,6 hüvelykes. Ebben a méretben már nem működik a szimpla, passzív parallaxispajzs, ezért annak aktív változatát alkalmazzák. Az úgynevezett Active Lens technikában kulcsszerepe van a webkamerának, amely figyeli a felhasználó pozícióját és ehhez igazítja a megjelenítést, így a nézőszög változásával a képet is utánhangolja.
Kipróbáltuk, az aktív rendszerben valóban szabadabban élvezhető a 3D-látvány, nemcsak középről szemlélve. A térérzet ugyanolyan erőteljes, mint a „hagyományos” 3D-megjelenítőknél, ugyanakkor nem beszélhetünk olyan tökéletes képről, mint a szemüveges megoldásoknál, előfordul foltokban élességvesztés, és ha nem épp ideális pozícióban néztük, akkor szellemképszerű törés is. A megoldás alapvető korlátja, hogy csak egy személy számára biztosíthat jó rálátást. A speciális kijelző kétdimenziós módban is használható, de a kialakítása miatt itt a képminőség nem olyan jó, mint a szimpla TFT LED-képernyőkön, a szokásosnál jobban elkülönülnek a képpontok.
Multimédiában erős
Az igen erőteljes rendszer lelke egy Intel Core i7 processzor és egy GeForce GT 540M videovezérlő, amit 500 GB-os merevlemez és Blu-ray/DVD kombó meghajtó egészít ki. A Toshiba-hagyományokhoz híven Harman Kardon hangszórók kerültek a konfigurációba, amelyek a megszokottnál sokkal szebb hangzást biztosítanak. Extra szolgáltatás a Sleep-and-Music funkció; aktiválásakor a kikapcsolt gép mikrofonbemenetére csatlakoztatott MP3-lejátszó megszólaltatja a beépített hangsugárzókat. Nem hiányozhatnak a 3D-demóprogramok és a 3D Blu-ray lejátszó szoftver sem. Egy USB 3.0-s csatlakozás is helyet kapott a készüléken, amely alvó üzemmódban telefontöltésre is alkalmas.
A multi kártyaolvasó ismeri a Sony Memory Stick, xD-, SD-/SDHC-/MMC-, illetve SDXC-kártyákat is. A hálózat tekintetében is jól el van látva a készülék, 802.11n rendszerű Wi-Fi és gigabites Ethernet-adapter áll rendelkezésre.
Fontos megemlítenünk, hogy a nálunk járt konfiguráció egy mérnöki mintadarab, a kereskedelmi forgalomban hamarosan kapható modellek néhány paraméterükben eltérhetnek ettől. Az F750 alkalmi játékgépnek is megfelel, de legjobban persze 3D-szórakoztatásban teljesít. 3D-technológiában előrelépést könyvelhet el vele a gyártó, de reméljük, hogy még ennél jobb képminőségben is részesülhetünk majd.
Adatok
- 15,6” 2D/3D TFT LED-kijelző
- 2D-ben full HD, 3D-ben 1366×768 képpont
- szemüveg nélküli 3D
- Intel Core i7 2630QM négymagos processzor
- 8 GB DDR3 RAM, 500 GB merevlemez
- NVIDIA GeForce GT 540M videovezérlő, VGA- és HDMI 1.4-kimenetek
- Harman Kardon sztereó hangszóró
- körülbelül 3 kg tömeg
- Forgalmazó: Toshiba Magyarország
- Ár: 429 990 Ft
- Web: toshiba-europe.com
Értékelés
Előny: szemüveg nélküli 3D, erőteljes konfiguráció, Blu-ray
Hátrány: visszafogott 2D-képminőség
Teljesítmény: 4,5
Szolgáltatás: 5
Ár/Érték: 2,5