Az év egyik legizgalmasabb kiállítása a CES, amire már nem is kell olyan sokat várni. Ilyenkor általában sok új kütyüvel találkozunk, amik az egész évben meghatározó irányt mutatnak. A tévék piacán is ez a helyzet, és remélhetőleg 2015-ben is akadnak majd nagy újítások és meglepetések. De mire lehet számítani nagy vonalakban?
Ezt látjuk majd a CES-en
Egyesek még mindig nem tették túl magukat a plazmák halálán, és úgy gondolják, hogy az LCD-k sosem pótolhatják a rivális megoldás képminőségét. Azonban 2014 sok meglepetést hozott LCD-fronton, elég talán mindössze a helyi képhalványítást megemlíteni példának. A trend várhatóan folytatódik, és nem csak ezt a technológiát veszi át az összes modell, hanem több mást is, mint például a HDR-t.
Természetesen a 4K-s felbontás lesz az alap a CES-en, nem csak azért, mert mindenhonnan ez folyik, hanem azért is, mert 2015-ben ezt már elérhető áron akarják kínálni azoknak is, akiket annyira nem vonzanak a legújabb kütyük. Mindehhez gyors áresésekre van szükség, amit viszont nem biztos, hogy mindegyik gyártó kibír. Ne lepődjünk meg, ha egyik-másik feladja a küzdelmet a fogyasztói piacon. A tévéknél sem mindenkinek éri meg 50 hüvelykes és 4K-s modelleket nagyon olcsón, a belépőkategóriában kínálni. Jó ár-érték arányt azonban mindig lehet találni.
A Samsung természetesen nem lesz a végleg visszavonulók között, ugyanakkor az általános stratégiaváltásuk minden bizonnyal a tévékre is kiterjed. Ennek jegyében nem kell végtelen sorozatra és modellre számítani tőlük 2015-ben, a kínálatuk nagy valószínűséggel a tévék kategóriájában is egyszerűsödik.
Mi kellene még?
A fentieken és a váratlan meglepetéseken kívül egyértelműen jó irány lenne, ha még több OLED-panel jelenne meg a szektorban. Az LG mindent megtesz az effajta kijelzők népszerűsítése érdekében, és gyakorlatilag mindent az OLED-be fektet tévéfronton. Vajon hol van a többi gyártó? A Samsung például hiába kínált korábban OLED-tévét, a 2015-ös CES-en a saját bevallásuk szerint sem kell ilyenre vagy más meglepetésre számítanunk tőlük. Az mindig kockázatos, ha egy technológiát csak egyetlen gyártó karol fel, de ha például a kisebb cégek LG-paneleket vásárolnának, és olcsóbb modellekben adnák el őket, azzal mindenki jól járhatna.
Ne feledkezzünk meg végül a kvantumpontos kijelzőkről sem, amelyekből az elsőket már a CES előtt megvillantotta az LG. Állítólag ilyen téren a Samsung is lép majd.
Ti milyen tévés újdonságokat vártok 2015-től?