A témában otthonosan mozgók tudják, hogy sok különbség van a között, hogy a kapacitást - például megabájtban - binárisan (1 048 576 bájt), vagy decimálisan (1 000 000 bájt) adjuk meg.
A merevlemezeknél emiatt sokszor jóval kevesebb valós tárhellyel rendelkezünk, mint amit a gyártó állított, mikor eladta nekünk termékét.
Eddig is léteztek ezt a különbséget mutatni hivatott mértékegységek, amiket ezentúl szeretnének széles körben is ismerté és használtá tenni. Ilyen például a terabájt helyett a pontos mennyiséget, azaz a 1024 a negyedikent jelölő mértékegység, a tebibájt és a gibibájt, ami könnyen kitalálható, hogy a gigabájt párja. Ezen felül még létezik például a mebibájt (megabájt) és a kikibájt (kilobájt) is.
Bármennyire is vicces nevük van, ezek a binárisan számolt mértékegységek a tervek szerint minden merevlemezen szerepelnek majd a szokásos, például terabájt / gigabájt mellett, és segítenek majd, hogy ne vegyünk meg olyan HDD-t, amelynek óriási a kapacitása, de valójában mégsem teljesen ez a helyzet.