Üdítő manapság olyan kis hangfallal találkozni, amely nem próbálja a hangvezérlést a felhasználóra erőltetni. A Sonos One kisebbik testvére, a One SL nem kapott beépített mikrofont, így nem kell attól tartanunk, hogy belehallgathat a családi beszélgetésekbe - már ha ez egyáltalán zavarna. A letisztult készülékház csupán a zenére fókuszál, és milyen jól teszi, mert abban sikerült tényleg maradandó élményt nyújtania.
Tiszta, sallangmentes hangzás
Könnyű a One SL-ért lelkesedni. Régen hallottunk ilyen tisztán megszólaló hangsugárzót. A magas hangok a helyükön vannak, a mélyek nem tolakodóak, egyszerűen öröm egy szimfonikus zenekart meghallgatni a hangsugárzón keresztül, de ugyanígy jól bizonyít elektronikus zenék, rockzenék, vagy éppen popszámok esetén.
Aki pedig színezett hangokra vágyik, az applikáción belül azt is beállíthatja.
A két D osztályú erősítő, valamint a beépített midwoofer és tweeter remekül teszi a dolgát. Emellett a készülék felépítésére is ugyanez a letisztultság jellemző. A fekete és fehér színekben elérhető hangsugárzók 360 fokos megjelenéssel rendelkeznek, amelyet hátul csak egy csík tőr meg, miközben a tápkábelt ízlésesen el lehet bújtatni. A készülék tetejére pedig matt - ujjlenyomat-taszító - borítás került, értesítési LED-del és három kapacitív vezérlőgombbal egyetemben. Szerencsére mind szoftveresen letiltható.
Applikációvezérlés
Az applikáción keresztül egyébiránt pillanatok alatt beállítható a hangfal, annak hangzása a szobához igazítható. A Sonos ökoszisztéma ereje a hangsugárzók egyszerű párosításában rejlik, így mi is egyszerre két One SL-t teszteltük, megteremtve a sztereó hatást. Az appon belül szobánként külön profilokat alkothatunk, és a mobilalkalmazás a hangfalak frissítéseit is zökkenőmentesen vezérli. Sajnos az app túlságosan központi szerepet kíván betölteni: az a célja, hogy a zenéket is azon keresztül játsszuk le.
Bizonyos alkalmazásoknak természetesen elérhetők a gyors csatlakozási lehetőségei, de például a YouTube nem szerepel a támogatott szolgáltatások között, és mivel a Bluetooth-kapcsolódás csak konfiguráláskor lehetséges, Androidon a felhasználók kénytelenek a támogatott appokra szorítkozni, amelyekből hazánkban a Spotify, az Apple Music, a Mixcloud és talán a Deezer az, ami népszerű. Kár érte, hiszen az univerzális használhatóságot ez lekorlátozza.