Villámgyorsan elterjedt a felhő és a fájlszinkronizálás, köszönhetően az egyszerű, kényelmes felhasználásnak, de nagy fájlok hordozására továbbra sem alkalmas az internet. Erre a legjobb egy USB-s tároló, amely lehet flashalapú USB-kulcs, USB-n kapcsolódó hagyományos merevlemez vagy külső SSD is. Utóbbi nagy előnye, hogy forint/gigabájt mutatója nagyjából egy szinten van a pendrive-okéval, azonban sokkal gyorsabb, és elérhető akár 1 TB-os változatban is.
A magas ár miatt azonban még nem kimondottan zsúfolt ez a piac, de még ha az is lenne, a Samsung T1-es szériája akkor is kitűnne a mezőnyből. A bankkártya méretű, mindössze 9,2 mm-es tároló microB USB 3.0-n csatlakozik a géphez egy viszonylag rövid kábellel. A beüzemelés az apró segédprogrammal egészen egyszerű; mindössze pár kattintás az első beállítás, melynek során a teljesítményt nem befolyásoló (!), jelszavas védelmet is beállíthatunk, de érdemes vigyázni, mert a program exFAT-re formatálja a T1-et.
A T1 belsejében egy 3D V-NAND-chipekre épülő 850 EVO SSD-t rejtettek el, abból is az mSATA változatot. Ezt jól mutatták a mérési eredmények; sikerült 400 MB/s körüli, sőt többször e feletti sebességeket elérnünk, de a natív SATA6G-n kapcsolódó modell csúcssebességét (különösen IOPS-ben) sajnos nem kapjuk meg. Ennek ellenére kiváló külső SSD a T1-es széria, azonban a magas, ám reális árat csak annak éri meg kifizetni, akinek tényleg nagyon gyors és rázkódásra érzékelten külső tárolóra van szüksége. Mindenki másnak továbbra is a külső, 2,5 colos HDD-k érik meg a legjobban.
Névjegy
– Ár: 57 990 Ft
– Teljesítmény: 9
– Szolgáltatás: 8
– Ár/érték: 8
Adatok:
– 232,88 GB valós tárhely
– 421,8/396,4 MB/s olvasási/írási teljesítmény
– „microB” USB 3.0 csatlakozó
– 12 cm-es kábel
– 9,2×71×53 mm
– 25 g
Előny: SSD-teljesítmény, kis méret, cserélhető kábel, szoftver
Hátrány: műanyag ház, csak fekete szín, egyféle hosszúságú kábel, drága