Általános kép a Razer termékekkel kapcsolatban, hogy bár minőség tekintetében ritkán van szégyellnivalójuk, túl drágák ahhoz, hogy ár-érték arányuk kielégítő legyen. Ehhez képest itt a Leviathan soundbar, ami még úgy is árkategóriája feletti teljesítményt nyújt, ha nem vesszük figyelembe márkáját. Az 5.1-et persze virtuálisan kell érteni: a rendszer két részből áll, az általában kirakatban ülő soundbar szavainak súlyáról egy billentyűzetgomb formájú, föld felé néző mélynyomó gondoskodik. Ha pedig megfelelő kihívás elé állítjuk a rendszert, akkor olyan szívmelengető (vagy éppen szívrezegtető) munkára képes, amit nem felejtünk el egyhamar, de még a szomszédok sem.
Mivel a soundbar viszonylag kompakt méretű, elfér a monitor alatt is, úgyhogy PC-nél is használható. Természetesen tévé alatt vagy fölött elhelyezve is jól muzsikál (szó szerint), és vígan beszór egy átlagos vagy annál nagyobb méretű (30-40 m2-es) szobát is. Egyetlen dologba lehet belekötni, és ez a virtuális térhatás: a Dolby Pro Logic II mindhárom bemeneti jelet (analóg, optikai vagy Bluetooth) szépen átszabja 5.1-re, de hallgatva mindvégig tudatában vagyunk annak, hogy ez bizony csak a térhatás illúziója.
A hangminőség azonban egészen remek, akár filmnézéshez, játékhoz vagy zenehallgatáshoz használnánk a Leviathant (vannak is mindegyikre előbeállítások): a magasak tiszták és élesek, nem bántón fémes hangzásúak, a mélyek pedig torzításmentesek, erőteljesek. Összességében jó szívvel ajánlható a Leviathan, ám mélyei miatt főként játékosoknak ajánljuk.
Névjegy
- Ár: 48 900 Ft
- Gyártó: Razer Inc.
- Web: hopp.pcworld.hu/12055
- Teljesítmény: 8
- Szolgáltatás: 8
- Ár/érték: 8
Adatok
- 30 W (15 W×2 RMS) teljesítmény (plusz 30 W RMS a mélynyomó)
- analóg (3,5 mm) és optikai kapcsolat játékhoz, filmnézéshez
- analóg (3,5 mm) és Bluetooth/NFC-kapcsolat zenéhez
- 3 EQ előbeállítás, zenéhez, játékhoz, filmekhez
Előny: jó hangminőség, diszkréten agresszív Razer dizájn
Hátrány: „nagyon virtuális” 5.1