Az okosórák olyasfajta forradalomra készülnek, mint amilyet korábban a netbookok, majd később az okostelefonok és utána a tabletek hoztak el. Mostanra egyértelművé vált, hogy a Pebble mellett a két fő irányvonalat a Google által fejlesztett Android Wear, illetve az Apple Watch-ra szabott iOS képviselik. A legtöbb okosóra megmutatja, hogy ki hív vagy ír nekünk, jelzi az értesítésetek és rendelkezik fitneszes funkciókkal.
Jelen pillanatban ha valaki iPhone-t használ, akkor nem sok választása van: az Apple Watch mellett igazából csak a Pebble támogatja az iOS-t a nagyobb nevek közül, az Android Wearnek ez értelemszerűen nem érdeke. Hasonlóképp a robotos okosórák is csak Androiddal működnek együtt, de ezen a téren jóval nagyobb a választási lehetőség. Melyek hát jelenleg a leginkább említésre méltó okosórák a piacon?
A legszebb - Moto 360
Az Apple Watch bemutatója után is gyakorlatilag nyugodt szívvel mondhatjuk, hogy a jelenleg létező legszebb okosóra a Motorola Moto 360. A kör alakú, rozsdamentes acélba öntött dizájn olyannyira jól sikerült, hogy egy pillanatig sem sugároz geek, "okosóraszerű" érzést. Természetesen Android Weart futtat, a kijelző pedig 320 x 290-es, és bár kör alakú, sajnos alul el kell fogadnunk egy fekete levágást. Az óra vízálló, a kijelzőt pedig Gorilla Glass 3 védi. Alul pulzusmérőt találunk, a bőr és rozsdamentes acél szíjjal érkező óra pedig vezeték nélkül tölthető.
A legjobban várt - Apple Watch
Az Apple szokás szerint későn szállt be a játékba, ám annál stílusosabban. Sokak szerint az Apple Watch újraértelmezi az egész kategóriát. A jól sikerült külső három típusban érhető el, a normál kiadás mellett sport- és luxusverzió is van, ez utóbbi tényleg aranyból. Két méret, összesen négyféle ház és hatféle szíj alapján variálható, így jelenleg a leginkább testre szabható. A kijelző használatát egy korona nevű tekerő könnyíti, az extrák között pulzusmérőt és Apple Pay-képes NFC-t találunk. Bár a Sirivel megtámogatott Apple Watch még az alapkiadásában is az egyik legdrágább okosóra, ráadásul csak jövőre jelenik meg, mégis hatalmas sikert jósolnak neki.
A sokoldalú - Samsung Gear 2
A Gear 2 különlegessége, hogy a beépített mikrofonnak és hangszórónak hála az okostelefonnal a zsebben is lehet vele hívásokat intézni. A könnyebb használatot a Samsung S Voice segíti, miközben az extra funkciók között nem csak a pulzusmérőt találjuk meg, de egy, a kategóriában kevésbé elterjedt, praktikus kamerát is, beépítve. Ez utóbbi a riválisokból hiányzik. Ez egyébként - eltérően a Gear Live-tól - Android Wear helyett a Samsung saját Tizen rendszerét futtatja, de a por- és vízálló eszköz csak a gyártó saját készülékeit támogatja.
Az arany középút - Pebble Steel
A Pebble Steel kevésbé lett ismert az elődjéhez mérten, azonban a teljesen fém ház és a Gorilla Glass burkolat végre stílusossá és felsőkategóriássá változtatták a Pebble-t. Fém és bőr szíjjal egyaránt elérhető, belül pedig az ismerős felhasználói felület, az elektronikus tintás kijelző fogad minket, igen hosszú üzemidővel. A Pebble saját alkalmazásboltjában már több mint 1000 app van, ráadásul az Androidot és az iOS-t egyaránt támogatja.
A legjobb fitneszes - Samsung Gear Fit
Nem csak a cserélhető szíjak teszik érdekessé a Gear Fitet. A legszebb benne a hajlított AMOLED kijelző, amely az értesítések mellett az éppen mért pulzusunkat is megjeleníti. A félig okoskarkötőnek is nevezhető készülék méri a távolságot is, és kifejezetten arra hivatott, hogy a fitneszes tevékenységek kiegészítő eszköze legyen.
Kis pénzért, de okos - Pebble
Kevés pénzből az egyik leglogikusabb választás lehet az első Pebble, amely gyakorlatilag mindent tud, amit a Pebble Steel, de olcsóbban. Bár van ötféle szín és vízálló burkolat, de nincs fém ház. Az appok ellenben ugyanúgy elérhetőek, és az Androidot, valamint az iOS-t ez is tökéletesen kezeli.