Az X1 Carbon megjelentetésével a cég az egyik legjobban kinéző üzleti modellt tette elérhetővé, miközben az elődmodellhez, az X1-hez képest tapasztalhatunk pár változást. Egyrészt a Lenovo megszabadított minket a kijelző tükröződő felületétől, de növelte a felbontást és a kontrasztot, valamint a gépház magnéziumötvözetét kellemes tapintású szénszálas műanyaggal váltotta le. Ennek következtében a matt kijelző, már nem rendelkezik a Gorilla Glass tartósságával és érthetetlen okból a kijelző fényereje is csökkent. Ahogy készülék tömege is, a burkolatnál használt anyagnak köszönhetően, de ezzel együtt a gép masszívsága is odalett. A kijelző fedél könnyen hajlik, de fogadjuk el ezt úgy mint egyfajta áldozatot a dizájn oltárán. Ide sorolhatjuk a szűkös csatlakozó mennyiséget is, hiszen mindössze 4 az 1-ben kártyaolvasót, mini Display Portot, egy USB 3.0 és egy USB 2.0-át kapunk, valamint hátul egy SIM aljzatot. Ez a felhozatal az átlagos felhasználónak vagy egy diáknak biztosan elég, azonban komoly munkára már érdemes beszerezni hozzá egy portsokszorosítót.
Az X1 Carbon teljesítményével azonban már biztos nem lesz probléma. A nálunk járt tesztmodell alaplapjára 8 GB DDR3 memória lett integrálva, valamint a feladatokat egy 1,8 GHz-en serénykedő, 17 Watt TDP-s harmadik generációs i5-3427U processzor végezte. A gép grafikus képességei a HD 4000 miatt nem túl kiemelkedőek, de legalább belekóstolhatunk pár játékba.
A mérések során a Carbon különösen halk maradt, de eközben a szellőzőkön meglehetősen meleg levegő távozott. Üzemidő szempontjából a Carbon nem érte el a gyári specifikációkat, 4 órán keresztül dolgozhattunk vele, de ezt meg lehet bocsátani.
Adatok
- Intel Core-i5-3427U @ 1,8 GHz (Turbo 2,3 GHz), Intel QS77 chipset, 8 GB DDR3 @ 800 MHz, 256 GB SanDisk SSD, 1× USB 3.0, 1× USB 2.0, 1× mini DisplayPort, ujjlenyomatolvasó, Intel Centrino Advanced-N 6205 (a/b/g/n), 4.0 Bluetooth, Ericsson H5321 gw modem, 14 hüvelykes TN panel @ 1600 × 900