Október legvégén Kína bemutatta a világ leggyorsabb szuperszámítógépét, a Tianhe 1A-t. A több mint 7000 amerikai gyártású NVIDIA grafikus vezérlőt és több mint 14 000 darab hagyományos processzort alkalmazó gép másodpercenként 1000 trillió számítást tud elvégezni, csúcsteljesítménye 4,7 petaflop.
A Tianhe 1A azonban nem sokáig őrizheti a rekordernek járó címet, ugyanis egyre újabb és erősebb riválisok várhatóak. Az egyik ilyen az amerikai, Illinoisi Egyetem National Center for Supercomputing Applications részlegében fejlesztett Blue Waters. Utóbbi tartós terhelés mellett 1 petaflopos teljesítményre képes, maximálisan azonban 10 petaflop teljesítményt is tud. Az elsősorban biológiai és asztrofizikai, tudományos számításokra tervezett gép az IBM power7-alapú, többmagos processzoraiban rejlő lehetőségeket használja ki.
A Lawrence Livermore National Laboratory szintén a Tianhe 1A babérjaira tör. Az ugyancsak az IBM-mel karöltve dolgozó csoport célja egy 20 petaflopos szuperszámítógép megalkotása, amely Sequoia néven, 2011-ben készülhet el. A tervek szerint másodpercenként tudományos műveletek kvadrillióit végzi majd, legkésőbb 2012-re.