Hirdetés

Ilyen kompakt fényképezőt vegyél karácsonyra



|

A kompakt kategória nem halt ki teljesen - megmutatjuk a legjobb modelleket.

Hirdetés

Rengetegen váltottak okostelefonokra és phabletekre a fotózáshoz, és joggal. A kompakt fényképezők a korábbi formájukban feleslegessé váltak. A gyártók természetesen igyekeztek alkalmazkodni, és így a profi felhasználóknak a DSLR és a tükör nélküli gépeket ajánlják, amelyekből már megmutattuk a legjobbakat. Most a kompakt gépekre térünk ki, amelyek az okostelefonok térhódítása ellenére nem haltak ki teljesen. 

Aki nem hivatásszerűen akar fotózni, de a mobilkészülékek tudásánál egy fokkal azért jobbra vágyik, annak továbbra is a kompaktok jelentik a megoldást. A használatuk a kezdőknek is egyszerű, de a haladók is találnak részletes beállításokat hozzájuk. Ezúttal a legjobb kompakt gépekre koncentrálunk, amelyek a lehető legtöbbet, legjobbat adják ebben a kategóriában. Emiatt az áruk bár nem alacsony, egy mobilnál valóban jóval többet tudnak, de azért nem egy profi gép szintjén és árában. 

Hirdetés

 

Fujifilm FinePix X100S

A Fuji retró stílusban tett csodát a FinePix X100S-sel, ami ugyan nem nyeri majd el mindenkinek a tetszését, de azért igazán stílusosra sikerült. A gazdag és pontos kép világgal dolgozó eszköz a point-and-shoot típusú fényképezők egyik legjobbja a piacon. A 16,3 megapixeles szenzorral operáló készülék átlagosan 300 000 forintba kerül, képminőségben viszont felülmúlja a várakozásokat. 

 

Nagyon retró

 

Canon PowerShot G7 X

Kissé csúszós, de vonzó külsőt kapott a Canon kompakt fényképezője. A képminőségre nem lesz panasz senki részéről, az autofókusz viszont általában kissé lassan teljesít. A visszajelzések szerint a felhasználók az akku üzemidejétől sincsenek elájulva. Az apró hiányosságok ellenére egy nagyon erős teljesítményű gépről van szó, körülbelül 200 000 forintért

 

Alternatíva a Canontól

 

Olympus Stylus 1

Az okostelefonokkal szemben a kompakt gépek sokkal jobb képminőséget garantálnak, de az optikai zoom terén általában ezek sem jeleskednek. Az Olympus Stylus 1 ebben kivétel, ugyanis 10,7-szeres optikai nagyításra képes. Az ilyen mértékű zoom sokszor a képminőség romlását eredményezi, ennél a modellnél viszont kellően élesek és színesek maradnak az elkészült anyagok. A riválisokat bekapcsolás és autofókusz terén is messze megelőzi sebességben. 180 000 forintért már kapható. 

 

A zoom nem ment a minőség rovására

 

Panasonic Lumix LX100

A Panasonic neve is befér a legjobbak közé a kompakt kategóriában, méghozzá a Lumix LX100-zal. A képminőség kellően jó, ráadásul a videofelvétel terén 4K-s rögzítési módot is találunk. A klasszikus külső és kezelhetőség ezzel együtt jó felhasználói élményt garantálnak, fix lencsés kiadásban. A gép ára 240 000 forint környékén mozog. 

 

Klasszikus kinézet

 

Sony DSC RX100 III

A Sony már 2012-ben igen erős versenyzőt tett le a kompakt gépek asztalára az RX100-zal, amiből már a harmadik kiadás is elérhető. Az RX100 III nem okoz csalódást, ha a képek minőségéről van szó, ráadásul felugró keresőt is raktak bele, ami a visszajelzések szerint nagyon éles és életszerű élményt biztosít. Sajnos a harmadik sorozat ára 200 000 forint fölött kezdődik, de ha valakinek nem kell kereső, akkor az elődöket már olcsóbban is beszerezheti. 

 

A kereső is felugrik

 

Ti mire esküsztök: DSLR, tükör nélküli, kompakt vagy okostelefon?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.