A 2008-as FDP International kiállításon a Samsung bemutatott egy 40 hüvelykes, Full HD febontásra képes OLED-TV-t, majd egy 4 hüvelykes, mindössze 0,05 milliméter vastag OLED-panelt, amely annyira könnyű és vékony, hogy még egy enyhébb szél is elfújja.
Az OLED-TV-kről és a hajlékony OLED-panelekről már régóta hallhatunk, azonban bármilyen különleges megoldással is rukkolnak elő a gyártók, a technológia legfőbb negatívuma, hogy a gyártási költség nagy, emiatt az újdonságok még ha elérhetőek is, nagyon nehezen megfizethetőek.
Az európai ROLLED projekt azonban most valami újat kínál, ami elérhető közelségben van. A fejlesztők egy hajlékony OLED-elemmel álltak elő, amelynek készítése a jelenlegi, hengeres nyomtatástechnológián alapszik. Mindössze 200-250 mikrométer vastag, tehát három-négy papírlap vastagságát teszi ki.
A szerves fénykibocsátó diódákra épített kijelző készítése nem csak a jobb gyártástechnológia miatt olcsóbb, hanem azért is, mert ez a megoldás sokkal gyorsabb a máshol használtaknál.
A finn VTT Technical Research Center által bemutatott elem használható termékek csomagolásához, posztereknél, vagy a szupermarketek polcain - vonzó figyelemfelkeltők lehetnek a fogyasztók számára.
Az OLED-elemet még szenzorokhoz is lehet csatlakoztatni, így megtudhatjuk, hogy a szóban forgó (kezünkben tartott) étel mennyire friss. Használható még másolásvédelem céljából is, de arra is jó, hogy tudjuk, kinyitották-e már egy termék dobozát.
A VTT szerint az új kijelzőelemek néhány éven belül széleskörűen használt eszközök lesznek. A sikerre a ROLLED projektnek jó esélye van, hiszen az elemek gyártási költségei a felét érik el a szokásosnak.