Régi tévénket körülbelül 15 ezer forintból felokosíthatjuk a Google eszközével, ám ettől ne gondoljuk azt, hogy a nagyi Orionját is átváltoztathatjuk, a HDMI-csatlakozó megléte ugyanis feltétel. A Chromecast különlegessége, hogy nem az USB, hanem a HD források fogadására épített kapun keresztül küldi át a jelet.
A pendrive méretű eszközbe egy apró számítógépet, valamint egy Wi-Fi-adaptert rejtettek el a mérnökök. Utóbbi képes a helyi hálózatról lekérni a megjelenítendő adatfolyamot, míg a SoC a feldolgozásért, az appok lokális futtatásáért felelős, amelyhez 2 GB belső tárhely áll rendelkezésére. Ha átküldünk például az eszköznek egy YouTube-videót, akkor elindítja a videomegosztó szolgáltatás ügynökét, és a link birtokában betölti a kért forrást. A megoldás pofonegyszerű, mint ahogy az eszköz beüzemelése is, mondhatni bolondbiztos, csak Wi-Fi-lefedettségre és egy támogatott külső eszközre – Android, iOS vagy PC és Mac – lesz szükségünk.
Amint csatlakoztattuk klienseinket, átküldhetjük tévénkre a tartalmakat egyszerre akár több eszközről is. Sajnos túl sok lehetőségünk nem lesz, hiszen a Neflix, a Pandora vagy például a Hulu nem érhető el országunkban, így a YouTube, az HBO Go, a Deezer, valamint a Google Play filmjeit és zenéit streamelhetjük „buta” televízióknak néhány alig ismert szolgáltatás mellett (a teljes lista itt olvasható). DLNA-t nem kapunk, így saját, lokális médiatartalmaink átjátszására nincs lehetőségünk, PC-n és Macen ugyanis csupán a Chrome böngésző képét tükrözhetjük. Mobiloknál a helyzet valamelyest jobb, mivel esetükben bármely ablakot átküldhetjük a tévének.
Adatok
– HDMI (CEC) csatlakozás
– beépített Wi-Fi (802.11 b/g/n)-adapter
– 1080p maximális felbontás
– Marvell DE3005-A1 SoC
– Android-, iOS-, Chrome OS-, Windows-, Mac OS (Chrome plugin)-támogatás
– 512 MB RAM
– microUSB-s tápellátás
– 34 gramm
– Ár: 15 200 forint
Értékelés
– Teljesítmény: 8
– Szolgáltatás: 8
– Ár/érték: 8
Előny: kedvező ár, HDMI-csatlakozás, képernyőtükrözés
Hátrány: kevés támogatott szolgáltatás, melegszik