A mai csúcshardverek már vannak annyira erősek, hogy ha csak otthoni, mindennapos feladatokra vetjük be őket, akkor igazából már felesleges elveszni a részletekben és a specifikációkban. Azonban vannak területek, ahol számít az erő.
Éppen ezért alkották meg a Kaliforniai Egyetem Davis kutatói azt a mikrochipet, amelyik 1000 maggal rendelkezik. A neve KiloCore.
A lapka másodpercenként 1,78 billió utasítást képes kezelni, amivel a csapat szerint a legmagasabb órajelű processzor, amit egy egyetem valaha tervezett.
A gyártást az IBM végezte egy régebbi, 32 nm-es CMOS eljárás segítségével, ami régebbi, mint amiket a modern chipeknél alkalmaznak.
Mivel a lapka minden egyes processzora önálló, ezért használaton kívül le is tud kapcsolni. Így a KiloCore olyan kevés energiával is beéri, hogy tulajdonképpen egyetlen AA akkuval is működik. Állítólag egy modern laptop-CPU-hoz képest több mint százszor hatékonyabban hajtja végre az utasításokat.
A felhasználása nagy előnyökkel járhat a titkosítással, a videofeldolgozással és a tudományos adatok módosításával kapcsolatban.