Hirdetés

Eltünedező gyártók



|

Illedelmesen azt szokták mondani, hogy letisztul a piac, de ezt másképpen is meg lehet fogalmazni: elvéreznek a gyenge gyártók és azok, amelyek nem követték a piac változásait. Ez a három legújabb kiszálló.

Hirdetés

Változnak az idők és ez így van rendjén - azonban ezt nem minden gyártó képes megfelelően követni, vagy éppen nem is szándékozik túl sok erőfeszítést beleadni egy-egy termékkategóriába. Ilyenből bizony a PC-s, informatikai szakmában is jó pár létezik, melyek közül mi most három olyat emelnénk ki, akiknél szó sincsen csődről, egyszerűen feladnak egy-egy termékkategóriát, mert nem tudnak már bent maradni újítás, reformok nélkül.


Hirdetés


Dell

A Dell igazán nagy cég, ráadásul amerikai és több piacon is nagyon jól teljesít, de akad olyan is, ahol csak sereghajtó. Ilyen például a tablet-piac, ahol ugyan a cég tavaly még megpróbált egy alapos újítás után utat törni magának a jól jövedelmező felső kategóriába, ez azonban nem jött össze. Az egyik utolsó Venue 8 7000 nálunk is járt és tényleg jó kis tablet: masszív felépítés, jó kijelző, nagyfelbontás, Intel RealSense 3D kamera és erős SoC. Mindez azonban nem volt elég a sikerhez, ráadásul a belépőszintet teljesen elvesztette a cég, a középkategóriában pedig nem volt elég agresszív. Éppen ezért nem is meglepő, hogy a Dell feladta az androidos tabletek piacát, így több Venue nem készül.



A tabletek piaca nehéz terep, csak a nagyon agresszív gyártók képesek még kitartani. A csúcskategóriában ott az Apple és a Samsung, talán még a Lenovo termel érzékelhető mennyiségű bevételt itt, az alsó szegmensben pedig a tajvani gyártók versengenek minden egyes forintért. Ebben a két kategóriában sok termék is talál gazdára, míg a középkategóriában igazából azok a modellek sikeresek, amelyek 1-2 éve még csúcsmodellek voltak, csak közben az áruk megfeleződött.


ECS és Biostar

Dübörög a gamer PC-k szekere, és amelyik gyártó ügyesen kihasználta ezt, most szép bevételeket termel a drága perifériákon és gépeken, de nem minden cég kapcsolt időben és meg is indult a lemorzsolódás. Az nem titok, hogy a PC-s piac nehéz, főleg a komponensgyártók számára, ahol nagy a verseny, gyakori az új technológia és óriási a kínálat.



Az alaplapok piacára ez most különösen igaz: az új platformok nem igazán érkeznek, a processzorok is késnek (AMD AM4, Intel Kaby Lake), a valutaárfolyamok kiszámíthatatlanok és a vásárlók sem keresik annyira a legújabb technológiákat. Ezt jól mutatja például, hogy a Haswell-alapú PC-k még mindig keresettek és nem is rosszak sem teljesítményben, sem szolgáltatásokban.



A toplista jelenleg nagy szórást mutat és úgy tűnik, ez nem fog javulni a későbbiekben sem. A Gigabyte és az Asus vezetnek toronymagasan 17 millió alaplappal. A harmadik helyért az MSI-vel küzd az ASRock a 4 milliós darabszámnál - jelenleg az MSI vezet orrhosszal (4,5 millió). Ezután ismét nagy űr és utána következik az ECS (2 millió), meg a BioStar. Utóbbi 1 millió lappal képviselteti magát az eladásokban, ami nagyon szerény. Ezeket látva nem is csoda, hogy az ECS és a BioStar már kiszállóban vannak. A cégek nem tűnnek el azért, a PC-s alaplapok helyett a beágyazott rendszerekre, illetve az ODM/OEM gyártásra helyezik a hangsúlyt.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.