A munka sok dolog miatt lehet kellemetlen. Időbeosztásra késztet, túl gyakran és túl hosszú időre választ el szeretteidtől, és akár ismétlődő húzódásos rendellenességet is okozhat. Jelenlegi tanulmányok azt mutatják, hogy a holland dolgozók 40 százaléka panaszkodik nyaktáji és végtagi fájdalmakra, melyet a munkahelyi körülményeknek tulajdonítanak. Angliában 17 százaléknak vannak hasonló panaszai. Nem könnyű meghatározni a panaszok kiváltóját, a szakemberek pillanatnyilag 21 lehetőséggel számolnak.
Ha a munkahelyi számítástechnika a ludas a dologban, akkor legtöbben az oly gyakran használt billentyűzetre kezdenek gyanakodni. Manapság már sokféle feltehetően "ergonómikus" billentyűzet létezik, amely csökkenti a munkaközben kialakuló felső-végtagi rendellenességeket, könnyebbé téve a gépelést és a számítógéppel történő kommunikációt.
Némelyik félbevágott, hogy könnyebben elérhetőek legyenek a billentyűk, van ahol a gombok egy speciális alakú panelen helyezkednek el, ami az ujjak számára teszi kényelmesebbé az elérést, és végül vannak olyanok, melyeken egyszerűen átrendezték a billentyűket. Megint mások egy puha csíkot illesztettek a billentyűzet és a felhasználó közé, ez a csuklót hivatott egyenesen tartani gépelés közben.
Olyan szoftvert vásárlására is van lehetőség, ami figyelmeztet az időszakos szünetek tartására és akár a képernyőn is megjeleníti a kéz és csukló lazító gyakorlatokat. Peter Buckle professzor szerint - aki ebben a témában írt jelentést az Európai Közösség számára - a billentyűzet cseréje még nem oldja meg a problémákat, illetve nagyon kevés kutatás vizsgálja a speciális billentyűzetek hatékonyságát. "Az ergonómikus billentyűzetek megoldást jelenthetnek néhány problémára, de nem mindegyikre" - mondta.
Ha a billentyűzet segít a testtartás javításában, akkor képes csökkenteni a rendellenességek kialakulását, de nem szünteti meg a kockázatot. "Legtöbbjüket egy ember fejlesztette ki, ami számára jó, de ez nem jelenti azt, hogy másoknak is ez a megoldás" - tette hozzá. Sőt, a billentyűzet cseréje akár az ellenkező irányba is elsülhet, ugyanis az új szerkezet megváltoztathatja a használójának munka stílusát. Az ilyen változás sokkal inkább csökkenti a hatékonyságot és növeli a stressz szintjét. A rendellenességek kulcsa a stressz és a munkahely társasági és lélektani légköre.
A szűk határidők, az erőn felüli teljesítés kényszere és a segítségnyújtás hiánya sokkal inkább okozhatja a kialakuló panaszokat. Állítását azzal támasztja alá, hogy a számítógépen játszóknál, akik órákon át nyüstölik a billentyűzetet és a joystickot szinte megállás nélkül, sokkal kevésbé jelentkeznek a sérülések. Fontosabb kérdés azonban, hogy hogyan alakulhatott ki egy olyan társadalom, melynek ennyi monitorra révedő emberre van szüksége. Ennek az orvoslásához azonban több kell, mint egy billentyűzet csere.