Szépen lassan, de egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek az egyéni szabadidős tevékenységek és sportok, köszönhetően az egyre elterjedtebb okoskarkötőknek. Természetesen ezek sem egyformák, az egyik jobb, a másik rosszabb. A legjobban nem csak a lépéseinket és a megtett távolságot számolják, de az elégetett kalóriát is, illetve figyelik, hogyan alszunk. Van olyan is, ami még a pulzusunkat is figyeli, még teljesebb képet adva az egészségünkről.
Egy jó fitneszes okoskarkötőnél alapfeltétel, hogy legyen okostelefonos app hozzá, az eredményeink követéséhez. Az, hogy csak egy karkötőt akarunk vagy pedig egy okosóraszerű megoldást, már az egyéni igényeinken múlik. Mutatunk néhány kiváló megoldást.
Basis B1 Band - mindenre gondol
A B1 Band már alapból rendelkezik beépített pulzusmérővel, a rozsdamentes acél kiadás pedig még tetszetős is belőle. A frissebb Basis Peak talán még szebb köntösbe csomagolva érkezik, minden jóval, amit a korábbi eszköz is tartogatott már. A Basis webes felületén az összegyűjtött adatok részletesen áttekinthetőek.
Moov - a gyakorlatok királya
A Moov nem olyan, mint a hagyományos fitneszes karkötők, amik mérik az egyes adatokat. A 3D-s mozgáskövető szenzorok és a hangalapú edző abban is segítenek, hogy végigvezessenek a futáson, sétán, edzésen, sőt, még azt is figyelik, hogy megfelelően hajtjuk-e végre a feladatokat, vagy pedig elcsaljuk a mozdulatokat. A Moov bárhol elhelyezhető, akár cipőn is, az okostelefonos app segítségével pedig minden részlet követhető.
Jawbone Up24 - aludni
A Jawbone Up24 egy meglehetősen karcsú megoldás, már ami a méreteit illeti. Éppen emiatt kifejezetten ideális az alvás követéséhez, főleg, mivel meg tudja állapítani, mikor vagyunk mélyálomban. Amikor úgy érzi, felületesen alszunk, képes rezegni, hogy jó időpontban ébresszen fel reggel. A Jawbone app ezután színes felülettel ábrázolja az alvási szokásainkat.
Fitbug Orb - az árbajnok
A Fitbug Orb legfőbb erénye, hogy olcsóbb a riválisainál. A legtöbb funkciót ez is tudja, és még az alvásunkat is követi, ugyanakkor csak 49 dollárba kerül. Kijelzője nincs, de csuklón vagy övön egyaránt lehet hordani. Az appján keresztül ez is tud emlékeztetni arra, hogy ideje mozogni valamit. Aki csak kísérletezni szeretne az okoskarkötőkkel, annak megfelelő próbálkozás lehet.
TomTom Runnder Cardio - ha a futás a lényeg
A TomTomnak már amúgy is volt jó GPS-es órája, egy pulzusmérővel pedig sikerült úgy felturbóznia, hogy minden igényét kielégítse a futás szerelmeseinek. A Runner Cardio segítségével folyamatosan következő a pulzusunk, egy térképen a futásaink, és persze a magasság, tempó és köridő is mérhető. Az androidos és az iOS-es appok egyaránt fel tudják tölteni az adatokat a felhőbe.
Samsung Gear Fit - a hibrid
A Samsung Gear Fit karkötője remek példa arra, mire számíthatunk a jövőben. A viselhető kütyü gyakorlatilag egy hibrid, a karkötők és az okosórák közötti átmenetet képviselve. A hajlított OLED kijelző remek látványt biztosít, és a hívásokat, e-maileket is megjeleníti. A valós idejű edzőnk és pulzusmérőnk is lehet ezen felül, attól függ, pontosan mire akarjuk használni.