Már 2014-ben világossá vált, hogy a drónok egyre meghatározóbb részét képezik majd a hétköznapoknak. Bár egyes országokban nagyon szigorú szabályozásokat terveznek bevezetni ellenük, a fejlődés nem állt meg a piacon. Mindezt jól bizonyítják az utóbbi idők legújabb quadrocopterei is, amelyek között bőven akad érdekes, szokatlan újdonság. Mutatunk néhányat.
Összehajtható drónok
Az utóbbi idők egyik legnagyobb durranását az AirDog jelentette, amelyet egyszerűen össze lehet hajtogatni, és betenni egy hátizsákba. Az origamis használat semmit nem vesz a használati értékből, az AirDog képes minket követni a távolból, és csuklón hordható kontrollerrel is irányítható.
Leszállótalpas quadrocopterek
A DJI Inspire 1 drónja szintén nagyon érdekes újítással robbant be a piacra. A különlegességét az állítható leszállótalp jelenti, amely képes felemelkedni, és eltűnni az eszközre szerelt 4K-s kamera látószögéből.
Még több propeller
Miközben a quadrocopterek a leggyakoribb drónok, addig van olyan termék, ami egyenesen hat propellerrel próbálkozik. Az időközben már előrendelhető Hexo+ ezen felül szintén alkalmas a tulajdonosa követésére a távolból, így gyakorlatilag bármilyen helyzetben hasznos filmező lesz belőle.
El az arcunkból
Nem lenne rosszabb dolog annál, mintsem a távoli jövőben úgy csapkodni a drónokat az arcunk elől, mint a legyeket. Az Intel ezt a RealSense kamerával igyekszik megakadályozni. Az ilyennel ellátott drónok automatikusan kitérnek előlünk, ha feléjük sétálunk.
Érzékelő extra
Ma már szinte minden új drón kamerákkal érkezik a piacra, amelyek segítségével könnyen tájékozódik. A Parrot eXom nevű megoldása azonban ultrahangos szenzorokkal operál. Sajnos csak kereskedelmi, üzleti felhasználásra szánják egyelőre.
Nanodrón
A januári CES egyik sztárja a Zano nevű nanodrón volt, amely annyira mini, hogy elfér a tenyerünkben. A várhatóan idén júniustól kapható apróság gond nélkül repked bármerre, és 300 dollárnál is olcsóbb lesz.
Drónözön
Nem a Zano az egyetlen nanodrón. A ProtoX állítólag a világ legkisebbje, és látva a méreteit nem csak az a kérdés, hogy mi fért bele, hanem az is, hogy kell-e hozzá annyi alkatrész egyáltalán. Igazán rémisztő jelenség lenne, ha ebből egy tucat repülne velünk szembe.
Ti vennétek drónt hobbicélokra? Mit gondoltok, mennyire terjednek majd el az üzleti felhasználásban?