Az Apple új 12 hüvelykes laptopja egyszerűen csak MacBook névnek örvend. Nagyszerű példája az igazán elegáns, elképesztően prémium notebookoknak, passzív hűtéssel és érdekes technológiai megoldásokkal.
Azonban a mostani MacBook egyesek szerint csak egy túlárazott netbook, ami az elegancia miatt rengeteg technológiát áldozott fel - elvégre csak egy jackaljzat és egy USB-C csatlakozó jutott rá. Melyek voltak azok a megoldások, amelyekkel örökre leszámolt az Apple az új MacBookban? Mutatjuk.
Ventilátorok
A hűtőventilátorok segítenek a processzornak hűvösen maradni még az erőforrásigényesebb feladatok közben is. Az Intel régóta szeretne végleg leszámolni a légkavarókkal, és a 12 hüvelykes MacBook erre jó lehetőség volt.
A bravúrt a visszafogott órajelen ketyegő Core M processzorral tudták elérni. Sajnos azonban ez egyet jelent a gyengébb teljesítménnyel is. Vigasztaló lehet a tudat, hogy az Atom lapkáknál azért erősebb ez a CPU, ventilátorok nélkül és SSD-vel pedig nulla hangja lesz a gépnek.
Jobbkattintás
Az Apple egerei igazából sosem voltak túl nyitottak a jobbkattintás irányába, azonban az új MacBook ezt a lehetőséget végleg eltávolította az almás környezetből. Az érintőpad négy szenzorral dolgozik, amelyek a nyomás erejét is képesek érzékelni. Jobbgomb helyett pedig úgynevezett Force Click van, vagyis egy olyan mód, ami érzékeli, ha erősen nyomjuk meg a tapipadot. Ez a funkció böngészés közben a kijelölt szóra a Wikipedián keres rá, videózáskor pedig gyorsabban teker előre vagy hátra.
Videós csatlakozók
Egy modern laptopon elvárnánk, hogy a VGA, DisplayPort, HDMI hármasból legalább egy legyen elérhető. Az új MacBookon egyik sincs rajta, ezek helyett egy USB-C port van, ami a DisplayPort technológia lehetőségeit használja fel videó és audio továbbítására. Sajnos a szabvány még egyáltalán nem terjedt el, ami azt jelenti, hogy bármihez is akarjuk hozzákapcsolni a laptopot, biztos, hogy adaptert kell vásárolni hozzá. Az Apple persze készült, lehet kapni mindenfélét, ha van rá kerete a vásárlónak.
MagSafe
Mivel a C típusú USB csatlakozó akár 100 wattot is képes leadni az eszközök töltésekor, ezért többé nincs szükség arra, hogy egy plusz MagSafe port rondítsa el a karcsú laptopot. Elegáns megoldás, de szintén adapterek vásárlását jelenti.
Thunderbolt
Az Apple az Intellel közösen fejlesztette ki a Thunderbolt technológiát, így kissé megdöbbentő, hogy most a kukába vágja. Az elég drága adapterekkel működő Thunderbolthoz ráadásul USB-C-s átalakító sem létezik, így aki eddig hitt a Thunderboltban (és vásárolt hozzá), az most pórul járt. Ilyen téren talán jó hírnek mondható, hogy az "új" MacBook Air már 20 Gbps-os Thunderbolt 2-vel érkezik. Az utód már nem biztos.
Szerintetek jó ötlet volt az Apple részéről ezekkel a technológiákkal leszámolni?