A többjátékos módban való versengést preferálók egyik legnagyobb nyűgét a cheaterek jelentik, hiszen az érintettek különféle trükköket bevetve – mint például halhatatlanság, falakon való átlátás és átlövés – megkeserítik az életüket. Az ilyen játékosok többnyire a tudásuk és képességeik hiányát ellensúlyozva teszik tönkre piti csalásokkal mások szórakozását.
A helyzetet megunva a 2006-ban alapított E-Sports Entertainment nevű vállalat előfizetéses szolgáltatást indított, amelyre havi pár dollárért benevezve a játékosok kapnak egy csalásszűrő programot, plusz a cég felügyelt szerverein vetélkedhetnek; a kontrollnak köszönhetően gyorsan lelepleződnek és kitiltást kapnak a csalók.
Sajnos a vállalatra igaznak bizonyult a bort iszik, vizet prédikál mondás: a CNET beszámolója alapján New Jersey egyik bírósága 1 millió dollár kártérítés megfizetésére kötelezte a céget, ugyanis a kliensprogramjába csendben BitCoin-bányászó modult illesztett, amely a felhasználók tudomása nélkül segített 3500 dollárnyi virtuális pénzt felhalmozni. A botnet 14 ezer számítógépet számlált, a kéretlen programjuk ráadásul trükkösen csak akkor lépett működésbe, mikor a felhasználó jó eséllyel nem ült a számítógép előtt; ezt az egérmutató mozgásának figyelésével oldották meg.
Az 1 millió dolláros bírság ellenére az E-Sport Entertainmentnek „csak” 325 ezer dollárt kell azonnal kifizetnie, a maradékot elengedi a bíróság, amennyiben a vállalat az elkövetkező 10 évben nem keveredik újabb botrányba.
(Forrás: CNET | Fotó: Antana / Flickr)