Képzeljünk el egy idilli állapotot: amint reggel megszólal az ébresztőnk, a szobában a világítás magától bekapcsol, eleinte csak halvány sárga színben pompázva, majd folyamatosan emelve a fényerőt, mintha a nap kelne fel. Megreggelizünk, elindulunk otthonról, az izzók erre reagálva automatikusan lekapcsolják magukat, és csak akkor ébrednek fel, mikor haza érünk. Este pedig zenehallgatás közben az éppen játszott album hangulatának megfelelően világítják be a szobát, és azonnal pirosra váltanak az elmulasztott hívások után.
A Philips Hue izzói erre mind képesek, pedig alapjaiban csak két ponton térnek el a hagyományos társaiktól: zöld, piros és kék LED található meg bennük, hogy az alapszínekből kikeverhető legyen a legtöbb szín; másrészt a Hue központi egységen keresztül az izzók az internethez kapcsolódnak, így távolról is vezérelhetők. A fejlett API-támogatásnak köszönhetően számtalan applikáció érhető el hozzájuk, köztük sok olyan szolgáltatás is, amelyekkel automatizálhatjuk a fényrendszer működését. A koncepció egyszerű, mégis a Hue lett az IoT világ első pionírja, amit sok más okosizzó követett.
Kétségtelenül vonzó, hogy bármikor átszínezhetjük a hangulatunknak megfelelően otthonunkat, ám sajnos az égők egyelőre csak kevés színt tudnak kikeverni, pedig a külső appok látszólag a teljes RGB-spektrumot a rendelkezésünkre bocsátják. Az is biztos, hogy a terméket nem a magyar pénztárcákhoz szabták: egyetlen izzó majd 18 ezer, a központi egységet és a három égőt tartalmazó kezdőkészlet pedig közel 60 ezer forintba kerül.
Névjegy
– Gyártó: Philips
– Ár: 17 900/ 57 900 Ft
– Web: meethue.com
– Teljesítmény: 7
– Szolgáltatás: 8
– Ár/érték: 6
Adatok
– LED-technológia
– A19, BR30 és GU10 csatlakozás
– 300/600 lumen
– vezetékmentes vezérlés
– A-kategóriás fogyasztás
– 50 izzó egyidejű vezérlése
– 15 ezer órás élettartam
Előny: kedvező fogyasztás, jó API-támogatás
Hátrány: drága, kevés szín