Hosszú és szép múltra tekint vissza az Asus TUF márkája, amely a The Ultimate Force elnevezést kapta. Anno még csupán alaplap létezett Sabertooth néven, de az sokak kedvencévé vált mindennél jobb stabilitásával és strapabíróságával.
Idén egy merész húzással teljesen átalakította a TUF márkát az Asus és hajszálpontos célzással beillesztette a belépőszint és a ROG Strix gamer márka közé. És ha már így hozzányúlt, hát nem csupán alaplapot, perifériákat és notebookot is készített. Jöjjenek először írásban, a cikk végén pedig videós formában is!
TUF a kéz alá
A The Ultimate Force így legpontosabban talán a megfontolt gamerek márkájaként írható le, ami a perifériákra is igaz: nem elszállt műszaki adatok, racionális szolgáltatások és kialakítás, nem túl sok csicsa, de azért megfelelő minőség, méghozzá elérhető, barátságos áron. Az egyik újdonság a TUF Gaming M5 egér, amely visszafogottan RGB-s, a TUF jelének a színét tudjuk változtatni Aura Sync rendszerben. Emellett Omron kapcsolókat szereltek bele, a Pixart PAW3327-es szenzor pedig 6200 dpi-re képes, ami már 4K-s monitoron is elegendően precíz. A mérnökök külön figyelmet fordítottak arra, hogy az egér külseje is strapabíró legyen.
Az egér mellé billentyűzet is készült, a TUF Gaming K5, amely membrános ugyan, viszont taktilis tulajdonságainál igyekeztek a mechanikus kapcsolókat lemásolni. A világítás sem maradt le, az ár pedig várhatóan nagyon barátságos lesz.
A periféria-sort a headset zárja, amely a TUF Gaming H5 nevet kapta. A fém fejpánt strapabíró, a nagy párnák mögött pedig 50 mm-es hangszórók dübörögnek. A H5 USB-n csatlakozik, virtuális térhangzásra képes és egy lecsatolható mikrofon is jár hozzá.
A TUF márka alatt egy GT501-es ház is érkezik, ami edzett üveg oldallapos, a kábelezésre az alaplemez mögött 30 mm áll rendelkezésre, a külső dizájn pedig kiválóan passzol a TUF világba. A mérnökök 14 cm-es ventilátorokkal is ellátták a házat, a konfigunkhoz pedig akár 360 mm-es radiátorral dolgozó vízhűtést is választhatunk.
A sikerre ítélt notebook
A TUF Gaming FX504 már hazánkban is kapható szolid gamer notebook, amely nélkülözi a hivalkodó gamer extrákat, de nem hiányoznak belőle a szükséges komponensek. A 8. generációs Intel Core CPU mellett GeForce GTX 1050/Ti vagy 1060 GPU dübörög, a 15,6"-os kijelzőből pedig nem csupán 60, hanem akár 120 Hz-eset is választhatunk.
Hogy miért is lesz sikeres ez a notebook? Nem csupán a jól összeválogatott komponensek miatt, a nagyon vonzó árazás is sokakat fog meggyőzni arról, hogy érdemes a TUF-világába belekóstolni. Hogy ez milyen is a valóságban, azt hamarosan tesztünkből is megtudhatjátok, amint beérkezik szerkesztőségünkbe az első TUF gaming notebook. Most pedig jöjjön mindez a helyszínről, mozgóképes formában is!
További helyszíni hírekért, beszámolókért és videókért nézzétek meg a COMPUTEX 2018 gyűjtőoldalunkat!
A PC World csapatának tajpeji, helyszíni tudósításait az ASUS támogatja.