Hirdetés

3D kamera forradalom az Inteltől



|

A RealSense 3D nem csak a Leap Motionnek és a Kinectnek, hanem a Sirinek is konkurenciát állít.

Hirdetés

A Las Vegasi CES előadásán az Intel bemutatta a legújabb RealSense 3D kamera technológiáját ami a külön csatlakoztatható Leap Motiontől és a méretes Kinecttől eltérően elég kicsi ahhoz, hogy noteszgépekbe, hibridekbe és táblagépekbe beépítsék, miközben 1080p-s szenzora meglehetősen okos, hiszen nem csak az előteret és a hátteret tudja megkülönböztetni, de követni tudja a felhasználók gesztusait, rendelkezik arcfelismeréssel, megérti az emberi érzelmeket, sőt tárgyakat is beszkennelhetünk a segítségével, hogy azokat egy 3D nyomtatóval később reprodukáljuk.

 



Megjelenésével egy újabb lökést kaphat a PC piac, amelynél a jövőben nem csak az egér és billentyűzet, netán érintéssel történő adatbevitel lehet az általános, hanem a gesztus- és a hangvezérlés is.

Hirdetés


Az Intel az előadása során például megmutatta,hogy a RealSense 3D miként tudja megkülönböztetni az előteret a háttértől. A 3D nyomtatással foglalkozó 3D Systemssel való együttműködésnek köszönhetően a kamera például felismerte az elé helyezett szkennelendő tárgyat, amit külön kezelt az általa látott egész képtől.

 

 

Ám nem csak a 3D nyomtatás miatt érdemes a technológia, egy Skype hívás esetén például könnyedén változtatták a hátteret, mintha greenbox technológiával valósítanák meg azt, ám ez esetben zöld vászonra nem volt szükség, a személy és a háttért elkülönítése valós időben történt. Igaz nem is volt olyan szép. A Google Earth térképét pedig az egyik résztvevő csupán a tekintetével irányította, külső periféria igénybevétele nélkül.

 



A partnerek között találjuk még az Autodesk, a DreamWorks, a Metaio és a Microsoft cégeket, valamint a hangvezérlést fejlesztő Nuance-t. Azaz a gesztusvezérlést és az arcfelismerést remélhetőleg egyre több és több szoftver fogja majd használni. Míg a hardvergyártók közül az Acer, az Asus, a Dell, a Fujitsu, a HP, a Lenovo és a NEC is tervezi, hogy a technológiát még az idén beépíti táblagépeibe, noteszeibe, egybegépeibe, vagy éppen mobileszközeibe.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.