Az elmúlt hetekben nagy volt a csend az Internet Explorer 9 körül. A böngésző legutolsó - sorrendben a hetedik - technológiai előzetese 2010. november 17-én jelent meg, míg a felhasználói felületet is tartalmazó első és eddig utolsó kiadás szeptember 15-én vált elérhetővé, amikor a Microsoft bejelentette az Internet Explorer 9 publikus bétáját.
November közepe óta, nagyjából 10 hete tehát semmiféle előrelépés nem történt a redmondi szoftvercég böngészőjével kapcsolatban. Pénteken azonban a Microsoft megtörte a csendet, mikor egy San Francisco városában tartandó Internet Explorer 9 eseményre invitálta az amerikai sajtó képviselőit február 10-re. "Az Internet Explorer csapatának néhány tagja (és más különleges vendég) két hét múlva San Francisco városába érkezik, hogy megosszanak néhány érdekes hírt" - olvasható a meghívójukban.
Több elemző szerint az eseményen a Microsoft bejelentheti a böngésző kiadásra jelölt (Release to Candidate) változatát. Ezen feltételezést több tényező is alátámasztja. Egyrészt a béta óta eltelt hosszú idő miatt joggal várható egy újabb fontos kiadás megjelenése. Emellett a pletykák szerint a Microsoft az április közepén tartott MIX konferencián akarja útjára indítani a böngészőjét, amely ok miatt a mostani RC érkezése különösen indokolt lenne. Végezetül az sem szabad elfelejteni, hogy az IE9 bétáját is San Francisco városában jelentették be, így elképzelhető egy folytonosság e téren is.
Az RC újdonságai
Nem megerősített híresztelések alapján több újdonsággal is fog gazdagodni az RC kiadás a publikus bétához képest. A "Tracking Protection" érkezését tényként kezelhetjük, mivel annak a beépítését a Microsoft már korábban elismerte. Ezen funkcióval a weboldalak nem követhetik majd nyomon az internetezőket, amelynek köszönhetően teljes anonimitásban is netezhetnek majd az IE9 tulajdonosai.
A pletykák alapján változások várhatóak a felhasználói felületnél, illetve a letöltő menedzsernél is, illetve lehet még hallani "lokalizációs adatvédelmi" képességekről is, amely talán a mostanság népszerű helyalapú szolgáltatásokat regulázná meg, valamint egy ActiveX szűrőről, amellyel letilthatóak lennének egyes ActiveX objektumok. Emellett az eseményen biztosan szóba került majd a Chakra JavaScript motorjának a sebességjavulása, illetve a HTML5 szabványoknak való megfelelés is.