Nehéz lenne olyan funkciót mondani, ami a VLC multimédiás lejátszóban nincs benne alapból. Gyakorlatilag bármilyen fájltípust képes kezelni, lehetővé teszi az élő steamek megtekintését, az online videókkal is boldogul. Vannak persze olyan dolgok, amiket nem tud - azonban ezt a hiányosságot kiegészítőkkel és pluginekkel pótolja.
A VLC-nek tulajdonképpen egy saját piactere van, ahol a kiegészítők megtekinthetőek és beszerezhetőek. Hogyan kell ezeket telepíteni? Mutatjuk.
A kiegészítők a VLC hivatalos weboldalán keresztül tölthetőek le, természetesen mind hitelesített bővítmény. Találhatóak kiegészítők eltérő helyeken is, azonban azoknak a telepítése nem ugyanígy zajlik.
A kiegészítések installálhatóak közvetlenül a VLC-ből: ehhez menjünk az [Eszközök > Bővítmények és kiterjesztések] menübe. A megnyíló ablak listázza majd az összes bővítményt, kiterjesztést és felületet, azonban ennél jóval több érhető el a VLC hivatalos oldalán keresztül. Az mindenesetre könnyebbség, hogy az itt lévők egyetlen kattintással telepíthetők.
Az alternatíva a LUA fájlok telepítése. Minden kiegészítő ezt használja, tehát a letöltés után egy LUA fájlunk lesz. A telepítéséhez a felhasználói mappánkban nyissuk meg az alábbi útvonalat: [AppData\Roaming\vlc\lua\extensions]. Ha nincsenek ott a [lua] és az [extensions] mappák, akkor hozzuk létre azokat a megfelelő sorrendben.
Másoljuk be ide a LUA fájlt, annak a telepítése ezzel megtörténik. A fentebb említett menüben az aktív kiterjesztések fülön jelenik majd meg.
A telepítés módjától függetlenül a kiegészítők törlése kizárólag az [AppData\Roaming\vlc\lua\extensions] könyvtárba lépve, manuálisan oldható meg. Gond csak akkor adódhat, ha az egyik fejlesztő trükkös nevet használt, és nem tudjuk, hogy az adott elem micsoda.