A kínai Tiencsou-7 teherűrhajó november 17-én belépett a Föld légkörébe, ahol tervezetten megsemmisült - jelentette a Space.com. Az űrhajó a Tienkung űrállomás kiszolgálása után fejezte be küldetését, a megmaradt törmelék az óceánba hullott.
A Tiencsou-7 teherűrhajót január 17-én indították útnak egy Hosszú Menetelés-7 típusú rakétával a Vencsang űrközpontból. Küldetésének első szakaszában sikeresen elérte a Tienkung űrállomást, ahová üzemanyagot, kísérleti eszközöket és ellátmányt szállított az űrhajósok számára. Miután a rakományát átadta, az űrállomás hulladékával telerakodva november 10-én levált az állomásról.
A kínai űrügynökség (CMSA) irányított módon vezette vissza az eszközt a légkörbe. Hajtóművével eltérítették a Föld körüli pályáról, ahol az atmoszférába érve nagy része elégett. A megmaradt darabok valószínűleg a Csendes-óceán déli részén, az úgynevezett "űrhajótemető" területén landoltak, amelyet rendszeresen használnak űreszközök biztonságos megsemmisítésére.
Mielőtt végleg megsemmisült volna, a Tiencsou-7 még egy utolsó küldetést teljesített: pályára állította a Baji-08 nevű miniműholdat. A műhold közepes felbontású földmegfigyelő kamerával van felszerelve, amely a bolygónk megfigyelésére szolgál majd.
A Tiencsou-7 küldetése és irányított megsemmisítése fontos mérföldkő a kínai űrkutatásban, amely továbbra is dinamikusan fejlődik és bővíti űrprogramját.