Bár a mobiltelefonpiac zsúfolt, mindössze egyetlen konkurenciája van a legújabb Huawei P50 Pocketnek, mégpedig a hazánkban is viszonylag sikeres Samsung Galaxy Z Flip3. A kettéhajtható mobilok még a kísérletezési fázisban vannak, ám ez a formátum sok felhasználónak tetszik, ezért várhatóan sokan fontolják majd meg telefoncserénél a félbehajtható modelleket. A kérdés persze az, hogy a P50 Pocketnek mennyi esélye van arra, hogy sikeres legyen ezen a harctéren.
Ékszeres/púderes doboz
A tapasztalat azt mutatja, hogy elsősorban a hölgyeket nyűgözi le könnyebben a P50 Pocket elegáns külseje és formája. A többféle színben készült, de hazánkban csak fehérben kapható készülék bordázott, gyöngyházhatású üvegborítása nagyon kellemes tapintású, ám igen csúszós, ami kellemetlen pillanatokat is szülhet. A dobozban persze található egy gyári átlátszó tok is, amivel megvédhetjük új csúcsmobilunkat, de akkor sajnos le kell mondanunk a vékonyságról.
Pedig ez igazán jól sikerült a Huawei-nek, olyannyira, hogy a telefon összecsukott állapotban nem is ék formájú, mint a Galaxy Z Flip3, hanem teljesen szimmetrikus és mindkét fele azonos vastagságú. A kinyitás és becsukás roppant egyszerű, akár egy ujjal is könnyedén nyitogathatjuk, viszont a zsanér nem képes 90 fokban megtartani a készüléket, ha eddig kinyitjuk, automatikusan kinyílik. Sajnos a speciális kialakítás miatt az IP-besorolásról is le kellett mondani, vagyis a Pocket se nem víz-, se nem porálló.
A 190 grammos készülék mindössze 15,2 mm vastag összehajtva, kinyitva pedig meghökkentően vékony, csupán 7,2 mm. Ez kiválóan mutat és kényelmes, azonban a hűtés terén kompromisszumra kényszerítette a Huawei mérnökeit, ezért a telefon bizony képes melegedni töltés és terhelés során is.
A 6,9 colos főkijelző természetesen OLED, abból is a hajtogatható változat. A 120 Hz-es frissítés és az 1188×2790 pixeles felbontás is jól mutatnak, a káva pedig mindegyik oldalon egyformán vékony. Kívülre is került egy kijelző, mégpedig kerek formájú és 340×340 pixeles. Ezen a gyorsértesítéseket lehet megnézni, illetve kapóra jöhet szelfi készítésekor is.
2021-es motor
Odabent a P50 Próból is ismert belső fogad. A tavalyi csúcs-SoC, a Snapdragon 888 teljesít szolgálatot 8 GB RAM és 256 GB tárhely segítségével (utóbbi NM kártyával bővíthető), és sajnos 5G továbbra sincsen. A telefont 4000 mAh-s akkumulátorral szerelték, amivel átlagos üzemidőt mértünk. A gyorstöltés kicsit szerényebb, mint a Pro esetében, itt 40 wattos gyorstöltést használhatunk ki, vezeték nélküli töltés pedig sajnos nincsen.
A jó kijelzőhöz természetesen sztereó hangzás jár, de a felső hangszóró itt már nem dedikált, hanem csupán a beszédhangszóró. Jack továbbra sincsen, erről a modellről az infra is lemaradt, de természetesen Wi-Fi 6, BT5.2 és NFC adott. A telefonon az Androidra ültetett EMUI 12-es kezelőfelület fut a Google-szolgáltatásoktól mentesen. A rendszer pontosan ugyanaz, mint a P50 Pro esetében.
A kamerasziget ezúttal is köralakú, ám itt három szenzorral kell gazdálkodni. A lézeres autofókusszal támogatott főkamera 40 MP-es, az ultraszéles 13 MP-es, a harmadik Samsung Tetrapixel szenzor pedig 32 MP-es. Sajnos optikai zoom nincsen, a telefonból kimaradt az optikai képstabilizálás és a szelfikamera is mindössze 10,7 MP-es. Sajnos itt a Leica-együttműködésről sincsen szó, a Huawei maga fejlesztette a kameramodult. A Pocket kiemelt funkciója a 32 MP-es szenzor által biztosított
naptej-teszt,
amellyel a kamera képes megmutatni, hogy hol mennyire kented be magadat napfény elleni védelemmel. Szintén látványos a Fluoreszkáló mód, ami az UV-re reagáló vonalakat, rajzokat is képes megmutatni, de hogy ennek mekkora a haszna, azt már mindenkinek magának kell eldöntenie.
A jó hír az, hogy bár papíron kissé kiábrándító a kameramodul, a valóságban éles, tiszta, zajmentes, jó képeket készíthetsz a P50 Pockettel, 2x-es zoomig pedig még a nagyítás sem jár komoly minőségromlással. Az éjjeli fotózás sem rossz, bár itt feltűnően hosszú számítási idővel dolgozik a telefon. A szelfikamera viszont nem túl erős, zajos, a háttérelmosás nem mindig pontos. Szerencsére összecsukott állapotban is tudunk szelfit készíteni, méghozzá a főkamerával, amely viszont pazar eredményt ad, a kicsi, külső kijelzőn pedig láthatjuk a kompozíciót.
Nem esélytelen a Pocket
A P50 Pocket vonzó tulajdonságai éppen azok, amiben olyan jó a Huawei: a külső nagyon szép, a mérnöki munka csodálatos. Bár nem lehet 90 fokban kinyitva hagyni a telefont, ettől még könnyen kezelhető, elegáns és prémium. A kamerarendszer a P50 Próhoz képest gyengült valamelyest, de ettől függetlenül még mindig elég jónak számít, a szoftveres tulajdonságokra pedig nem lehet panasz sem fényképezés, sem videózás során.
Sajnos a telefon belső része már nem ennyire parádés. A Snapdragon 888 az alulméretezett hűtés miatt nem a legacélosabb, a töltés csak átlagos és vezeték nélküli Qi-technológiáról is le kell mondanunk. Szintén fájdalmas hiányosság, hogy nem vízálló a mobil, na és persze ebben a kategóriában az 5G hiánya is komoly gond a jövőtállóság tekintetében. A kameraszekciónál már nem segédkezett a Leica, a szelfikamera sem túl acélos, nincsen optikai képstabilizálás, viszont a főkamerával igen szép képeket lőhetünk, az ultraszéles kamera is éles képeket ad és adott esetben erre is átválthatunk.
És végül a Google-mentes élvezetről is meg kell emlékeznünk - ha szorosan kötődsz a Google szolgáltatásaihoz, bizony lesz pár kellemetlen perced, a böngészős használat mellett csupán az AppGallery által is támogatott sideloadolás marad a mentsvárad, ami nem éppen biztonságos és kényelmesnek sem mondható.
A Pocket szebb és elegánsabb telefon, mint a Galaxy Z Flip3, ahogy nekünk a zsanérja is jobban tetszett. Tekintve az 500 ezer forintos árat, a kamerarésszel nem vagyunk kibékülve, de be kell látni, hogy a Samsung hasonló készülékével még így is fel tudja venni a versenyt. Ugyanakkor az 5G, a Google, az IP-besorolás és a Qi-töltés hiánya roppant bosszantó egy ilyen drága készüléknél, a sztereó hangzás és az üzemidő csak átlagos, a Snapdragon 888 nem a leggyorsabb. Ha elkapkodják a Huawei P50 Pocketet, az annak lesz köszönhető, hogy első pillantásra belehabarodnak - mert azt nem nehéz.