Hirdetés

Ezek a legjobb virtuális gépek, amelyekkel biztonságban kísérletezhetsz és bankolhatsz



|

A virtuális gép számos helyzetben lehet hasznos. Öt olyan szoftvert mutatunk, amikkel gép a gépben élményben lehet részed és a biztonságodat is jelentősen növelheted.

Hirdetés

Egy virtuális gépet sok mindenre lehet használni: szabadon kipróbálhatod például, hogy mit tud a Linux, de akár olyan operációs rendszereket, platformokat is tesztelhetsz vele, mint az okosotthonok vezérlésében profi Home Assistant OS. Persze egy virtuális gép akkor is jól jön, ha egy nem megbízható forrásból származó alkalmazást próbálnál ki, netbankolnál, vagy épp azon vagy, hogy valamilyen feladatra szoftveres alternatívát találj, és nem szeretnéd ezzel teleszemetelni a Windowst. Mutatjuk a - szerintünk - legjobb alternatívákat.

Hyper-V

Virtuális gépet maga a Windows is tartalmaz, aminek előnye, hogy nem kell külön telepíteni, ráadásul Windows 11 tesztkörnyezetet és háromféle Ubuntu LTS verziót gyakorlatilag egyetlen lépéssel telepíthetsz. A Hyper-V teljesítmény alapján is remek választás, viszont nem tökéletes, mert arra például nem ad lehetőséget, hogy a gazdagéphez csatlakoztatott USB-s eszközt átadja a vendég OS számára; továbbá kicsit macerás az is, ha hangot szeretnél kicsiholni belőle. Pillanatképeket viszont létrehozhatsz, így az elmentett rendszerállapotokhoz szükség esetén villámgyorsan visszatérhetsz.

VMWare Workstation Pro

A Broadcom gondozásában készülő virtuális gép igen nagyot lépett előre a 17-es verzióval, hiszen megszűnt az ingyenes, de rettenetesen fapados VMWare Player változat, helyét pedig a Workstation Pro vette át azzal, hogy egyéni felhasználók számára ingyenessé vált. Ez pedig azért nagy szó, mert a Playerből szinte minden extra funkció kimaradt: egy alkalmazáson belül nem volt mód például több vendégrendszer kezelésére, és pillanatképek készítésére sem. A Workstation Próval ezek a korlátozások megszűntek.

Letöltés

Hirdetés

VirtualBox

Otthoni használatra szintén teljesen ingyenesen bevethető szoftver, amely ráadásul a 7.1-es verziótól kezdődően Apple M-szériás SoC-t futó macOS rendszerre (vagy akár Linuxra is) telepíthető. Előnye, hogy sok extra funkcióval rendelkezik, és szinte bármilyen vendég operációs rendszert támogat. A fájlok kezelésében nagy segítség, hogy a gazda és a vendég rendszerek között egyszerűen az egérrel áthúzhatjuk azokat. Lehetőség van pillanatfelvételek készítésére is, ráadásul úgy, hogy nemcsak visszamenni lehet az időben, hanem az is megoldott, hogy a különféle pillanatfelvételek között váltogass.

Letöltés

QEMU

A QEMU virtuális gépként vagy alkalmazáskörnyezetként is használható, és utóbbi tulajdonsága miatt van bérelt helye a virtuális PC összeállításokban: segítségével ugyanis anélkül lehet Linux szoftvert futtatni Windows alatt (vagy akár fordítva), hogy ehhez magát a Windowst (vagy fordított helyzetben a Linuxot) telepítened kellene. A QEMU Windows, Linux és macOS alatt egyaránt használható, viszont eléggé minimalista kezelőfelülettel rendelkezik, a részletesebb beállításokhoz csak parancssoros módban lehet hozzáférni.

Letöltés

Proxmox

A Proxmox is kilóg a sorból, mert nem a gazda gép-vendég gép vonalon felállást követi, hanem egy önálló rendszerről van szó, amelyben virtuális környezetet hozhatsz létre operációs rendszerek számára - azaz a Proxmox akkor nyerő, ha egy hardveren párhuzamosan több rendszert szeretnél használni - tulajdonképpen konténerszerű elrendezésben. Nyilván elsősorban nem arra kell itt gondolni, hogy Windowst és Linuxot használsz ugyanazon a hardveren, hanem arra, hogy van egy számítógéped, amelyre okosotthon, NAS, Minecraft szerver és más hasonló, relatív kevés erőforrást igénylő feladatokat szeretnél rábízni.

Letöltés

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.