A Space.com közleménye szerint az ESA (European Space Agency - Európai Űrügynökség) a 2020-as évek végen és a 2030-as évek közepén is küldetéseket tervez a Marsra. Az első kör pontosan 2028-ban lesz esedékes, amikor is az űrügynökség a Rosalind Franklin marsjárót akarja eljuttatni a vörös bolygó felszínére. Ez egy erős fúróval felszerelt gépezet, ami képes lesz akár 2 méter mélyről is mintákat venni, és azokat megvizsgálni.
Az ESA egy olyan technológia kifejlesztésén dolgozik, ami lehetővé tenné a leszállóegységek irányított és precíz landolását a Marson. Ehhez további eszközökre is szüksége lesz, melyeket 2035-ben tervez útnak indítani.
Mivel a Mars és a Föld egymáshoz viszonyított helyzete folyton változik, ezért nem mindig optimálisak a körülmények egy-egy expedícióhoz. Erre csak 26 havonta nyílik lehetőség, ezért is tűzték ki a következő évtized közepét célul.
A Mars jelenleg is az űrkutatás fontos terepe, a SpaceX révén érdekelt Elon Musk szerint a Hold és minden más csak maszatolás: a vörös bolygó lesz az emberiség jövője. Meglátjuk, hogy igaza lesz-e.