Izgalmas bejelentést tett a hazánkban jól ismert, 16 üzlettel rendelkező, de alapvetően online kiskereskedelemmel foglalkozó Extreme Digital. A szintén jól ismert és a vásárlók körében kedvelt eMaggal fonja össze jövőjét, hogy egyesült erővel uralják a hazai és a régiós piacot.
Nem felvásárlás
A márciusi bejelentés nagyon fontos a hazai piaci erőviszonyok szempontjából, ugyanakkor a magyar tulajdonosokkal rendelkező eDigital vezetője rögtön leszögezte, nem felvásárlásról van szó, hanem egyesülésről, ahol nagyjából 50-50 százalékos arányban (pontosabban az Extreme Digital 48, az eMag hazai leányvállalata 52 százalékkal szállt be) oszlanak meg az erőviszonyok.
A Dél-afrikai tulajdonban lévő, romániai központtal, de hazai iroda irányítása alatt működő eMag így magyar irányítás alá kerül: minden döntést itt hoznak meg és innen irányítják a cég teljes működését.
Ugyanakkor jelenleg még csak a szerződést írták alá, illetve a kérelmet adták be a GVH-nak, a tényleges munka csak a harmadik negyedévben indulhat meg, hogy aztán 2020-ban már mi, fogyasztók is érezhessük az egyesülés előnyös hatásait.
Minden marad, sőt, bővül
Az eDigital és az eMag is jelenleg 300-320 fős csapattal dolgozik, ezért jogosan vetődött fel a kérdés, hogy mi lesz a csapattal, névvel, telephelyekkel, Piactérrel stb. Várkonyi Balázs, az Extreme Digital ügyvezető igazgatója kérdésünkre azt válaszolta, a két csapat összeolvasztása véleménye szerint nem jár majd nagyarányú elbocsájtásokkal, sőt, miután az export tevékenységet szeretnék erősíteni, várhatóan még nagyobb csapatra lesz szükségük.
A másik fontos kérdés arra irányult, hogy miként egyesül a két webshop, a két cég neve. Itt egészen biztos, hogy mindkét nevet külön-külön tovább viszik, vagyis marad az eDigital és az eMag, azonban a háttérben sok mindent optimalizálnak, összevonnak. Ilyen például a logisztika, ami ezáltal sokkal hatékonyabb, gazdaságosabb lehet. Rákérdeztünk az eMag piacterére is, ahol más, kisebb cégek kínálják termékeiket az eMag rendszerén keresztül. Ez a funkció szintén megmarad, mert hasznosnak és nyereségesnek találják.