A Samsung Galaxy S10 és Galaxy S10+ ultrahangos ujjlenyomat-olvasóval rendelkeznek, amelyek a jelenlegi legmodernebbek, ha képernyőbe épített megoldásokról van szó. Az optikai szenzorokhoz mérten ez a megoldás pontosabb és gyorsabb is.
Ennek ellenére azért továbbra is igaz, hogy a hagyományos, fizikai szenzor biztonságosabb és gyorsabb is. Erre bizonyíték, hogy egy Galaxy S10-tulajdonos nemrég demonstrálta, hogy képes a saját ujjlenyomatát felhasználva 3D-s képet alkotni. Így körülbelül 15 perc alatt le tudná pucolni egy Galaxy S10-tulajdonos bankszámláját, ha hozzá kerülne az illető telefonja, és azt csak ujjlenyomat védené. Ennyi időbe telik ugyanis kinyomtatni az ujjlenyomatról a 3D-s modellt.
Az illető kitért rá, hogy a dolgot felgyorsítja, ha valaki például egy DSLR fényképezővel zoomolva kattint le a szoba másik sarkából (vagy messzebbről) egy poharat, amiből mi ittunk. A fotót importálja a Photoshopba, átállít egy-két dolgot, majd az Autodesk 3ds Max segítségével 3D-s modellt alkot. Egy AnyCubic Photon LCD nyomtatóval 3D-s képet alkot az ujjlenyomatról, amivel már egyből átverhető az ultrahangos szkenner.
Vagyis bárki gondban lehet, akinek a mobiljához más is hozzáfér, és megszerezhették az ujjlenyomatát, például egy pohárról. A történethez pedig hozzátartozik, hogy a Samsung ultrahangos megoldása sokkal biztonságosabb, mint azok az optikai szenzorok, amiket a többi gyártó használ (azok is átverhetőek).
A legutóbbi csúcstelefonok mezőnyéből ilyen téren a Galaxy S10e a legbiztonságosabb, az ugyanis oldalra helyezett fizikai szenzort használ, ami az eddigi visszajelzések szerint jóval gyorsabb a beágyazott megoldásoknál.